| anonim_4396 a întrebat:

Anul trecut in vara am fost,impreuna cu tinerii de la biserica din care fac parte, intr-o misiune, iar acolo am cunoscut un baiat cu care m-am inteles foarte bine.relatia noastra consta doar in amicitie dar eu,si probabil si el, eram atrasi unul de celalalt. Nu am dat frau liber sentimentelor pentru ca eu aveam iubit in vremea aceea si plus de asta, el era din Austria iar eu din romania.anul acesta la inceputul anului,sora mea s-a mutat impreuna cu familia ei in Austria,exact in orasul in care el locuieste, si m-a chemat sa stau la ea o perioada pentru a o ajuta cu copiii, iar eu am acceptat.acolo l-am reintalnit pe el, pe marius.am inceput sa iesim in oras impreuna cu prietenii lui de cateva ori pe saptamana, iar mai apoi doar noi doi.relatia noastra s-a schimbat, desi nici unul dintre noi nu avea curajul sa faca vreun pas in sensul asta.ne simteam foarte atrasi unul de celalalt.Intr-o zi insa,fiind doar noi doi in masina lui,povestind si pierzand timpul,s-a aplecat la mine si m-a sarutat. nu mi-as fi imaginat niciodata sa am o relatie cu el desi mi-a placut de el din prima zi in care l-am cunoscut,si desi ieseam cu el,nu voiam sa renunt la prietenia noastra,pentru o relatie care probabil nu ar fi dus nicaieri,distrugand orice fel de relatie intre noi. m-am lasat dusa de val,iar acum imi pare rau,pentru ca de la acel sarut, am inceput sa ma gandesc la el si altfel decat ca la un simplu prieten, iar el a inceput sa dea inapoi.nu cred ca am fost stresanta, pentru ca nu i-am recunoscut niciodata ca imi place de el, dar au fost 2 zile la rand in care ne-am intalnit si ne-am sarutat, dar el nu pare interesat de o relatie si mai mult decat atat, de 2 zile nu am vorbit deloc cu el, iar eu nu am nevoie de o aventura.el stie ca urmeaza sa stau 2 luni de zile in Romania,,, si prima oara m-am gandit ca probabil asta e problema.ca nu vrea sa incepem o relatie la distanta,dar apoi am zis ca daca m-ar fi placut intr-adevar,ma cãuta,si nu a facut asta. Iar acum,gandul care imi trece cel mai mult prin cap,este"de ce ar fi stricat relatia noastra de prietenie pentru un sarut,daca nu vroia o relatie serioasa"? Eu apreciam foarte mult prietenia cu el, si daca stiam ca o sa distrug ceva intre noi din cauza unui sarut, nu continuam ce a inceput el.

Răspuns Câştigător
| RobberTh a răspuns:

In faza cu sarut-ul, te placea si el inainte si din cauza ca erati la o distanta considerabila nu putea sa fie cu tine, dupa cum stii si tu si cand a auzit ca esti in acel oras cu el a incercat sa profite putin si te-a sarutat pentru ca vroia s-o faca dar nu a avut cum si cand. Acum poate crede ca esti o usuratica si ca te lasi dusa de val prea usor si nu vrea sa aiba o relatie cu tine ca poate se gandeste si el sa nu profite de tine si na.

| calexandra994 a răspuns (pentru RobberTh):

Totul s-a intamplat dupa o luna de zile de cand ieseam impreuna.deci usor nu m„am lasat.si in plus nu mi se intampla cu oricine asa.greu de tot ma indragostesc de un baiat.si in momentu acela am facut ce am simtit.

1 răspuns: