| TIb a întrebat:

Aproape implinesc 15 ani si ma gandesc ca e timpul sa-mi fac prima iubita. Dati-mi niste sfaturi.

7 răspunsuri:
| Silviu591 a răspuns:

Pai.incepe cu scheletul. dupa care ii adaugi urmatoarele componente: creier, muschi, intestine, ochi, limba, dintzi, sani, fund etc...
intelegi nu?

| monyk a răspuns:

Buna, decizia iti apartine si bravo tie, dar ai grija cu fetele, sa ai grija peste cine dai sa nu suferi din dragoste ca atunci nu e bine.Nu e nimic rau in a avea o prietena dar sa nu neglijezi scoala, prietenii si familia, in rest e ok.Nu trebuie sa iti faci diferite ganduri in legatura cu prima iubita, asteapta momentul potrivit si fata potrivita lasa sa vina totul de la sine, bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razgandeste-te! Cat mai ai timp si profita de copilarie.

| Eta Carinae a răspuns:

Daca consideri ca ai o varsta psihologica mai mare decat cea biologica, poti incepe o "relatie" frumoasa. Sa fii sincer, deshis, sa comunici cu persoana iubita. nu incerca sa o impresionezi prin cadouri valoroase, o mica atentie si simpla ta prezenta, ar trebui sa fie totul... dupa ce te indragostesti sa ai grija, e oarba iubirea. sa mai iesi din peisaj sa-l privesti din ansamblu, sau sa ceri un sfat unei persoane mai mari daca vei avea nevoie sa ei o decizie. Mult succes! Nu uita de copilaria ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, eu cred ca cel mai bine ar fi sa te concentrezi mai intai asupra scolii, sa inveti, esti inca prea mic pentru a te implica intr-o relatie, trebuie sa fii foarte atent in alegerea pe care o vei face, dar pana la urma e alegerea ta, sa fii foarte atent insa...Eu zic ca vei avea destul timp si pentru o relatie insa e cam devreme la varsta ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mult succes! sfaturile sunt de prisos in domeniul asta

| zeeeeeex a răspuns:

Ia un pix si o foaie si trimitei o scrisoare lu Mos Craciun... Poate o vei primi de sarbatori. Nu se planifica barbate treburile astea. Vin de la sine. Naturaletea, vocabularul adecvat, imbracamintea si un comportament demn de un gentleman vor ajuta foarte mult "sa iti faci" prima iubita. Bye bye