| anonim_4396 a întrebat:

Are ceva daca faci sex in perioada menstruatiei? Adica nah, poate pare o lipsa de respect din partea mea, ca fata pentru el, dar din punct de vedere medical are ceva? Atat pentru mine cat si pentru el. Multumesccc`!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Riscul de infectii este mare pentru amandoi daca nu folositi prezervativ si doare pentru tine, daca folositi. Fiindca sangele este un bun mediu pentru microbi, in care ei cresc si se inmultesc.

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca esti perfect sanatoasa genital, si folositi prezervativ e ok!

Daca tu esti ok, nu poti fi sigura ca si el este! Poate avea o mica leziune si te poate infecta!

Multe au un apetit sexual crescut, atat inainte, dar si in timpul ciclului!

De aceea, doar cu prezervativ si foarte bine spalati pe maini amandoi, inainte!

Unii baieti/barbati mai pot avea retineri, fie si de ordin pretins "estetic", dar, atunci cand tii mult la perechea ta, asa ceva nu intra in discutie! Nu mai suntem in evul mediu!

| llllllllllll a răspuns:

Pentru el, nu este nici o problema. In schimb, penrtu tine pot fi probleme. Nu prea este indicat sa faci sex in perioada mentruatiei. Lipsa de respect? Nu prea, mai degraba nu prea ai grija de tine. Si, daca pe prietenul tau nu-l incurca cu nimic, menstra ta, nu cred ca ar fi mari probleme. Dar, repet : nu este indicat sa ai contacte sexuale, cand esti in perioada de menstruatie.
Te pup!

| visatoare a răspuns:

Da are...bolile se transmit mult mai usor, acum depinde si daca o faci protejat sau nu. Din cate am auzit nu e igienic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Merci frumos tuturor, stau cuminte panaa`mi trece atuncibig grin. laughinglaughing

| raspunstransant a răspuns:

Bai da curve mai sunteti nu puteti sa va abtineti cateva zile de la p*ul*a

| Buburuza_8079 a răspuns:

Da are, vei avea de suportat dureri insuportabile atunci cand el va incerca sa produca actul sexual