| Ioana002 a întrebat:

Are ceva daca nu iau anticonceptionale dupa un avort? astept raspuns

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, n-are nimic, poti folosi prezervative de buna calitate la fiecare contact sexual si este absolut suficient.

Abh
| Abh a răspuns:

Nu are nimic, atata timp cat te protejezi cu prezervativ.

| elasexygagica a răspuns:

Eu zic sa nu te risti, mai bine fa cu prezervativ, e mult mai bine si scapi de boli, pe cand daca iei anticonceptionale exista riscu sa te imbolnavesti de bts si ti se poate deregla corpul, deci mai bine cu prezervativ big grin

| Georgiana05 a răspuns:

Dupa un avort trebuie sa iei o pauza de 1 luna si ceva pana s-o faci iar.Nu stiu de ce sa iei pastile.Am o prietena care a facut, si n-a luat.Pentru c-a facut o pauza. E recomandabil sa iei o "vacanta" laughing.

| deeeeeeaaa a răspuns:

Folosete prezervativu. dar ar fi indicat as iei pastile asta daca nu vrei sa mai faci unu...

si ai grija ca in primele 3 saptamana dupa n avort nu ai voie sa fac sex neprotejat. mare grija ca daca in astea 3 saptamana ramai iar nu mai poti face alt avorthee hee

multa grija >big grin

| claudiaclaudiaclaudia a răspuns:

Dupa avort trebuie sa iei pauza o luna pentru a se putea reface uterul. Este pentru sanatatea ta si daca te respecti ca femeie/fata o vei face. dupa avort la prima menstruatie, in 1 zi te apuci sa iei anticonceptioonalele si ai grija de tine pe viitor. Nu vreau sa judec pe nimeni dar cum pot unele fete/femei sa se gandeasca la sex imediat dupa avort? treziti-va din greseli.