| Alexandru250201 a întrebat:

Are efect afirmatia 'Da i timp sa ti simta lipsa' pentru un fost? Intreb de curiozitate

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nici un efect, fiindca omul odata dezamagit, nu se mai intoarce acolo unde a avut experinta urata si a suferit.

Trebuie a fii cumplit de disperat(a) sau prost(a), sa nu intelegi ca un om care te inseala si te paraseste nu se va mai intoarce cu sufletul la tine, fiindca nu te-a iubit niciodata, deic nu ai de ce sa-l mai astepti sau sa-l vrei vreodata inapoi.

| Hyperion7 a răspuns:

E toxic! De obicei,cei care revin in relație,sunt ademeniți de toxicitate, pentru că au crescut în medii toxice și așa cred că este iubirea, însă un om vindecat emoțional, nu se va întoarce decât, poate, sa ceară iertare pentru prostiile pe care le-a făcut în timpul relație.

| Giulia911 a răspuns:

Puțin probabil, dacă cât ai fost cu el nu ti-a simțit prezenta cu adevărat, de ce ar vrea sa ți simtă absenta?

| Alexandru250201 explică (pentru Giulia911):

Ba mi-a cam simtit prezenta plus ca am fost primul baiat de care s-a indragostit si la care a tinut cu adevarat si ma gandesc ca asta ar avea un impact pentru ea oricand daca e vb de mine plus ca nu ne am desp din chestii grave

| Giulia911 a răspuns (pentru Alexandru250201):

Pai de ce v ați despărțit dacă va iubeati asa mult?

| Giulia911 a răspuns (pentru Giulia911):

Vinovatul sa își ceara iertare și mergeți înainte împreună și gata

| Giulia911 a răspuns (pentru Giulia911):

Dacă va iubiți cu adevărat nu va despărțiți din lucruri minore

| Alexandru250201 explică (pentru Giulia911):

Punea la suflet certuri minore si la glume avea impresia ca erau atacuri la persoana

| Alexandru250201 explică (pentru Giulia911):

Nu stiu daca e chiar un motiv da eram prima relatie a ei si poate simtea si nevoia sa vada si altceva

| Giulia911 a răspuns (pentru Alexandru250201):

Nu te iubea cu adevărat

| Alexandru250201 explică (pentru Giulia911):

Poate in ultima luna din relatie e posibil