| anonim_4396 a întrebat:

Are rost sa iubesti un baiat, chiar daca sti ca nu e de tine si ca sunteti total diferiti unul de celalalt (eu sunt de la tara, el de la oras, mie imi place rocku si detest rapu, lui ii place rapu si detesta rocku, si in cam toate suntem diferiti)? Si stiu ca opusele se atrag da nu e s cazu nostru (stiu ca nu ma place ca i-am zis pe mess ca il plac si mi-a zis).

Răspuns Câştigător
| lplostonyou a răspuns:

Buna,vezi tocmai ai pus punctul pe i in dragoste trebuie ca ambele parti sa stie sa cedeze un pic de la ei, trebuie sa existe a ceea toleranta, daca stii sa iubesti cu adevarat atunci nu faci ca persoana iubita sa sufere.Deci daca tu il placi si el nici nu isi da interesul in directia ta ca sa zic asa inseamna ca el nu simte nimic pentru tine si automat nu ai ce discuta cu astfel de specimene, deci pentru ca sa se infiripe o legatura de iubire intre 2 persoane atractia sentimentala si sexuala trebuie sa fie reciproca.Sa ai o zi buna.

4 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Nu are rost gaseste pe cineva cu care te potrivesti.

| cabac a răspuns:

Sigur ca nu are rost.

| drdre a răspuns:

Nu prea sti ce sa faci in acest caz dar parerea mea este ca mai bine o lasi balta.O sa va certati multe pe aceste chestii si apoi o sa va para rau...

| Diana_6572 a răspuns:

Nu prea are rost.pentru ca in viitor daca sa zicem o sa fiti impreuna el te va duce in localuri sau concerte unde se asculta rap, iar tie nu iti v-a place si din acestea vor intervenii certuri, crede-ma e o diferenta destul de mare intre cei care ascula rock si cei care asculta rap adica au un alt mod de viata. sper ca ti-am fost de folos happy