| Aneliss97 a întrebat:

As avea nevoie rapid de un răspuns. Urmează sa plec într-o vacanta cu iubitul meu, însă atunci voi fi în aceea perioada sau cel puțin așa ar trebui, dar chiar și așa as dori sa îmi încep atunci viața sexuală. Exista vreo problema, sau nu au nici o legătură cele doua?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In acceptiunea generala se considera ca in nici un caz nu este indicat sa se produca dezvirginarea in perioada menstruala. Posibilitatea de a se produce o infectie este destul de ridicata in acea perioada si nu trebuie in nici un caz neglijata.Ar fi indicat ca dezvirginarea sa fie amanata cu cateva zile.(ca doar n-o fi foc happy ). Multa sanatate

4 răspunsuri:
| Karinna1 a răspuns:

Pai daca iti vine regulat vei fi, dar daca nu, succes. nu prea are nimic una cu alta. depinde si de el daca vrea sa o faceti cand tu esti la perioada.

| ksuper31 a răspuns:

Un razboinic adevarat nu se teme sa-si umple sabia de sange! Sunt slabe sanse sa te doara in mod special. Orice ai alege, sper sa te bucure alegerea facuta.
Succes!

| Emilian65 a răspuns:

In perioada ciclului menstrual nu este bine sa faceti sex din doua motive: igienic si estetic. Asa ca asteptati sa treaca ciclul si apoi puteti face sex fara nicio problema.

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Eu zic sa nu te grabesti. S-ar putea sa fie neplacut, mai ales pentru el.