| SorescuIoana a întrebat:

As avea niște întrebări, rog seriozitate. Este posibil sa ramai însărcinată daca am făcut-o protejat iar partenerul a observat abia la final ca avea lichid preejaculator pe prezervativ? (Mi-a spus ca prima data bagase prezervativul incorect și probabil avea lichid pe penis și s-a luat pe prezervativ) după l-a pus corect și am continuat sa o facem protejat. Si o alta întrebare dacă s-a spălat și a și urinat înainte sa o facem a eliminat toți spermatozoizii din ziua precedenta?( o făcusem și cu o seara înainte tot protejat )

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pentru intrebarea 1. da, exista aceasta posibilitate
la intrebarea 2. nu, nu exista posibilitate
dar deja a raspuns siriusblack98 acestor chestiuni!

| siriusblack98 a răspuns:

O sa raspund la ambele intrebari dupa cum urmeaza:
1. DA, ai toate sansele. Lichidul preejaculator contine de asemenea spermatozoizi.
2. Intrebarea este cel putin stupida. Spermatozoizii nu supravietuiesc pe piele si in nici un alt loc lasati in aer liber sa se usuce cum s-ar spune de pe o zi pe alta + cat timp are prezervativul pus, nu vad ce ar conta daca ar avea sau nu sperma pe pielea de pe penis.