| ruxandra_2008 a întrebat:

As avea si eu nevoie de ajuor pentru ca am o oarecare problema big grin de vreo 2 zile dupa ce terimin un act sexual cu prietenul meu incepe sa imi curga sange nu foarte mult.Virgina nu mai sunt. Deci ce ar putea fi? Multumesc :*

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil ai o rana pe col. Sangerarile la contact sexual sunt un mare semnal de alarma, ele semnalizeaza de obicei o rana pe col. Trebuie sa te vada cat mai urgent un ginecolog, probabil sangerarea asta ti-a salvat viata. Ranile pe col sunt leziuni precanceroase care impun tratament pentru a nu se transforma in cancer.

greece12
| greece12 a răspuns:

Nu vreau sa te speriu,dar mergi de urgenta la ginecolog. Orice ar fi(si nu e de bine), cu cat mai repede iti incepi tratamentul adecvat, cu atat mai bine!

| fabiola a răspuns:

Un control ginecologic urgent! Poate fi o cervicita si trebuie tratata la timp.

| Allexis a răspuns:

Ar putea fi o boala cu transmitere sexuala sau o rana in interior. In ambele cazuri, trebuie sa mergi la un medic. Bolile / ranile interioare netratate duc la complicatii pe care chiar nu le vrei.

| miki_9062 a răspuns:

Asta nu trebuie sa intrebi pe TPU trebu sa te duci la doctor pentru ca noi nu avem d unde sa stim ce ai putea avea doar medicul