| LeoDorin8 a întrebat:

As avea si eu o mare problema. Este vorba de fosta mea prietena, ne-am despartit cam de o luna dar eu nu o pot uita pentru ca o iubesc cam mult. Recunosc ca am gresit in fata ei si i-am zis si ei ca nu i-am fost tocmai fidel si am mai vorbit cu alte doua fete. Ea se mai gandea sa imi mai dea o sansa dar dupa ce a auzit asta nici nu se mai gandeste.Inca mai vorbesc cu ea pentru ca am ramas amici. Dar as vrea sa aflu in special parerea fetelor cum o pot recuceri, cum pot sa fac sa fie totul ca inainte pentru ca simt un mare gol in inima fara ea? daca merge dau funditahappy

Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Totul depinde de ea daca poate sa-ti mai dea o sansa. Ar trebui sa aprecieze putin ca ai fost sincer dar asta nu te absolva de greseala. Recastiga-i increderea in tine dar nu o mai dezamagi deloc. Daca iti doresti sa fiti impreuna nu trisa, poarta-te cat poti tu de frumos si fii langa ea tot timpul, comunicati mai mult.

8 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Si eu am iubit pe cineva mult si am oprit relatia ca ma insela. Pot sa spun ca mi-a venit fff greu pana sa-l uit si totusi acum sunt bine mersi cu viata mea. De cand m-am despartit de fostul am 2 luni si un pic. Desi intre timp am cunoscut pe altcineva si ma simt mult mai bine in preajma actualului, chiar daca uneori mai imi vin franturi cu amintiri prin minte de la fostul... dar nu pot sa sterg cu buretele si sa reiau relatia, sunt alti barbati mult mai buni decat ex-ul, asa si la tine. Ai gresit, accepta situatia! Ai calcat stramb asta trebuie sa te invete pentru relatia pe care o vei avea de acum incolo.

Noroc!

| deedi9 a răspuns:

Spune-i ca, cu ea ai petrecut cele mai frumoase clipe si ca nu-si poate imagina cat de rau te-ai simtit dupa ce ai facut ce ai facut tu, si o perioada ai incercat sa o uiti, sa treci peste dar nu poti sa nu te gandesti la ea. In primul rand cred ca ar vrea sa auda nu numai cuvinte ci sa vada si fapte, spune-i sa iti mai acorde o sansa si ai sa ii demonstrezi ca ii esti fidel ( depinde ce ai facut tu atunci). Sper ca te-am ajutat. Bafta! happy

| OHmyGosh a răspuns:

Spune-i ca ai gresit,ca iti pare foarte rau, insista mult mai mult si spune-i ca ea e fata pe care o iubesti si ca-ti lipseste, ca ai fost un fraier...(Zi asta.E un sacrificiu).
Ii poti da si un trandafir cu o scrisoare si cere-ti iertare de multe ori.

| ѕოiℓεƒօгოεεℒԾѴℰ a răspuns:

Buna. Pai dupa parerea mea, o fata "adora" cand un baiat isi cere scuze in fata ei(nu pe mess, nu prin telefon) ci doar fata in fata. Sau ii poti lua un trandafir rosu si o cutie cu bomboane de ciocolata, in caz ca o vrei inapoi.
Succes!

| Alyna_6570 a răspuns:

Poti sa insisti mai mult. eventual sa folosesti un pic de romantism. nu stiu varsta voastra deci nu pot ajuta prea mult.

| LeoDorin8 explică (pentru Alyna_6570):

Eu am 16 ea 15 si crede-ma sunt extraordinar de romantic si de sentimentalist chiar nu mai stiu ce sa mai fac sad

| cristinelushka a răspuns:

Pai mai intai ar trebui sa vorbiti undeva despre asta.Dar pana a incepe discutia trebuie sa alegi un local cat mai romantic. Daca esti din Buc, te sfatuiesc La Ateneu (restaurantul d langa ateneu )sau chiar la Krishna (e o atmosfera frt ok).Si nu incepe discutia cu asta. Vorbiti ce mai nou.Cat mai multe glume daca ii plac si dupa aia spune-i ca ti-i dor si gandeste-te bine cum sa spui acel te iubesc ca sa o impresionezi.Sigur ajuta.Bafta!

| LeoDorin8 explică (pentru cristinelushka):

Mersi mult pentru sfat dar din pacate nu sunt din Bucuresti sunt din Focsani si ea din Suceava deci varianta asta cade. Oricum ea deja stie ca o iubesc enorm dar problema e ca ori nu vrea sa recunoasca ca inca ma iubeste ori vrea sa scape o data pentru totdeauna de mine.