| anonim_4396 a întrebat:

As casatorita de 14 ani acum de cateva zile sotu meu e total schimbat nu mai imi vb nu comunica cu mine ma minte si cred ca ma anseala cu alta nu-s sigura doarme numai cu spatele la mine nu mai vrea sa facem dragoste si cand merge la cumparaturi uita sa vina.si vrea mereu sa fie singur si ma trateaza cu indiferenta ce pot face? ajutati-ma va multumesc

14 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Ia ti liber de la serviciu cateva zile
Tine te dupa el, si daca esti sigura CA TE inseala vorbeste serios cu el, sau lasa l.nu te merita daca face asa ceva

| Barajag a răspuns:

Comunicarea este cea mai buna solutie, insa daca evita s-o faca, trebuie sa stii ca ceva e la mijloc.Bafta!

| radu75 a răspuns:

Esti sigura ca nu are probleme la servici? A luat bani cu camata, rate la banci (pe criza asta multi cedeaza psihic si sunt gasiti spanzurati), vezi ca nu cumva sa prinda mania jocurilor de noroc (acesti oameni se comporta la fel pentru ca acumuleaza datorii mari). Tu incearca sa fii mai iubitoare, sa i arati ca ti pasa, nu l intreba nimic. El va simti ca esti buna cu el, a-l va mustra constiinta si va spune tot, chiar daca e vb de o relatie extraconjugala.

Răspuns utilizator avertizat
| psihox a răspuns:

Aveti copii ? Esti sanatoasa ? E cumva bolnav ? Si daca ar fi bolnav ar trebui sa-i acorzi o viata normala , sa nu simta boala .Sau se gandeste ca de fapt ar fi trebuit sa se casatoreasca cu alta fata si nu cu tine ? Ai dori , intr-un el , sa o cunosti pe amanta sotului si sa fiti prietene bune ? Si sotul sa nu converseze asa de mult cu ea , numai ocazional , poate de fata cu tine .Sau divort discret .Munceste prea mult la serviciu ? Faceti miscare , dar necesita multa rabdare cu sotul dvs.pana la revenirea organismului si a psihicului la normal , timp indelungat .

| psihox a răspuns:

Aveti copii? Esti sanatoasa? E cumva bolnav? Si daca ar fi bolnav ar trebui sa-i acorzi o viata normala, sa nu simta boala. Sau se gandeste ca de fapt ar fi trebuit sa se casatoreasca cu alta fata si nu cu tine? Ai dori, intr-un el, sa o cunosti pe amanta sotului si sa fiti prietene bune? Si sotul sa nu converseze asa de mult cu ea, numai ocazional, poate de fata cu tine. Sau divort discret. Munceste prea mult la serviciu? Faceti miscare, dar necesita multa rabdare cu sotul dvs.pana la revenirea organismului si a psihicului la normal, timp indelungat.

| misiik a răspuns:

Sa afli, unde ati gresit unul fata de celalalt, si nu va invinovati-ti unul pe altul, mai ales daca aveti si copii.

| roby96 a răspuns:

Ceea mai mare greseala pe care ai putea sa o faci ar fi sa-l,, inghesui,,. Daca intr-adevar ar avea pe cineva si s-a hotarit ca ar fi mai bine cu aceea persoana, daca tu te duci spre o discutie lamuritoare s-ar putea sa-l impingi la pasul decisiv. Sfatul meu este(daca are intr-adevar pe cineva)sa fi de doua ori mai tandra si mai iubitoare cu el pentru ca el s-a cintareasca foarte bine ce face.Asta e marea greseala pe care o fac femeile care vor sa continue cu barbatul care cred ele le insala.Singure isi imping (prin atitudine)barbatii la cealalta.
Daca esti ok si ai putea sa te desparti de el ...atunci e ok o discutie sincera, fata in fata. Oricum discutia asta ar trebui sa aiba loc, numai ca trebuie ales foarte bine momentul.
Sa sti ca problemele astea nu apar din senin... ele sunt adunate si disecate in capul lui de ceva timp. Daca barbatul tau e o fire introvertita atunci poate ca ti-a fost greu sa-ti dai seama.
Marea problema a unor cupluri dupa anii de zile de convietuire este ca au uitat cum e sa cuceresti sau mai bine zis sa recuceresti persoana de linga tine. Tandrete. sexualitate si multe altele sunt inghitite de grijile de zi cu zi.
Fii femeia de la inceput si daca te iubeste ar trebui sa-si revina. Daca nu te iubeste sau mai bine spus daca NU te mai iubeste nu pierzi nimic.Doar ca va fi dureros si abrupt ce se va intimpla. Sper sa nu fie cazul.Bafta.

| roby96 a răspuns:

Am raspuns de pe contul baiatului meu ...de fapt raspunsul e dat de kllass...asta ca sa nu crezi ca te sfatuieste un copil.(roby96)happy

| AndreeaBia a răspuns:

Ai putea sta de vorba cu el sau daca nu vrea ai putea sa chemi emisiunea "tradati in dragoste" o sa-l urmareasca si o sa va aduca caseta video.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca se mai poate face ceva.Invita-l la o discutie sincera de tot si mergi pe o cale amiabila spre intelegerea situatiei.Nu este alta cale.Decit sa va chinuiti amindoi mai bine sa va intelegeti cu vorba buna chiar daca se va ajunge unde se va ajunge.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate vrei sa spui ca IS casatorita si asa incorect; se spune sunt casatorita. nu-s sigura se scrie nu sunt sigura.cate clase ai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate nu te mai iubeste ancearca o metoda de al cuceri din nou stati de vorba si vezi ce are de gand sau arata-i ca si tu poti fi indiferenta de el nu mai lua an seama comportamentul lui

| dulceata_6852 a răspuns:

Cred ca trebuie putin sa te mai schimbi sa te coafezi altfel sa te imbraci mai sexi caci precis ca s gindeste la altele, fii mai extrimala in pat arata-i sexualitatea ta!