| OupS a întrebat:

As dori cateva fraze pentru ai spune prietenei mele pe mess ca nu mai vreau sa fiu cu ea astfel incat sa nu o jignesc dar totusi sa o raneasca putin
Cel mai bun raspuns primeste FUNDA!

17 răspunsuri:
| Psihologul a răspuns:

Sa nu o jignesti dar sa o ranesti.
In fine.
Incearca asa :

Am stat si m-am gandit toata noaptea daca relatia noastra ar avea vreo sansa cumva, avand in vedere ca nu pot uita ce mi-ai facut in trecut. chiar m-a durut si nu cred ca mai pot trece cumva peste asta. Nu ai stiut sa ma pretuiesti cand a trebuit, acum eu sincer nu ma mai pot uita in urma.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Ce nesimtit esti straight face. dupa ce ca o ranesti ca te desparti de ea, vrei sa ii mai spui si altceva pentru a o rani mai tare? oh go on, spune-i frate adevaratul motiv.

| StringsDown a răspuns (pentru Djlsghtnquuw):

Eu sau psihologul, sau aman2laughing))?
Daca eu dau papucii, incerc sa nu o fac sa sufere si sa treaca cat mai usor peste...
La mine intotdeauna intervine plictiseala si observa si ea cateodata, deci, imi e mult mai usor... I don't want to see iar sunt nesimtit?big grin

| Djlsghtnquuw a răspuns (pentru StringsDown):

Nu despre tine vorbeam laughing, ci despre Oups. Pai tu nu esti nesimtit daca ea e constienta ca intervine plictiseala in relatie, si ca e vina ei.

| StringsDown a răspuns (pentru Djlsghtnquuw):

Sexu e la putere de cele mai multe orilaughinglaughing)

| Djlsghtnquuw a răspuns (pentru StringsDown):

Pe bune? laughing

| StringsDown a răspuns (pentru Djlsghtnquuw):

Pe bunelaughingpai cele mai lungi relatii implica sexul, pentru ca plictiseala intervine cand nimic nu se intampla, doar saruturi, giugiuleli, bulanealalaughing)))))chestii de genu, pe mine, dupa vreo 1 luna ma plictisesc...laughing
Si daca esti si stresat, oho, merge de minunelaughing)e ca un antidot naturallaughing)))

| Djlsghtnquuw a răspuns (pentru StringsDown):

Dupa o luna? Nu ma mir de ce te plictisesti repede thinking

| StringsDown a răspuns (pentru Djlsghtnquuw):

De ce nu te miri? dupa ce am avut o relatie de 1 an jumate cu o fata, care mi-a dat papucii chiar cand am facut 1 an si 6 luni, m-am schimbat complet:p, aa, cu fata aceea nu am facut nimic, ma refer la sex...

| StringsDown a răspuns (pentru Djlsghtnquuw):

Tu esti din tecuci?laughing))wow...am ramas suprins...si eu sunt din apropiere, umbraresti.:p

| Djlsghtnquuw a răspuns (pentru StringsDown):

Si de ce te-ai schimbat din cauza ei?

| StringsDown a răspuns (pentru Djlsghtnquuw):

De ce? pai imi e oarecum sa spun aici... e ca si cum m-as destainui tuturor. Daca doresti iti spun totul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da... i-ai putea spune "Hey, sunt un dobitoc! Si iti spun si de ce: am lasat o intrebare pe TPU cum ca as vrea sa ma despart de tine, da' nu stiu cum! Si am stat asa si m-am gandit (da, gandesc... wow!) ca mai bine iti dau cel mai bun motiv pentru care noi doi nu mai putem fi impreuna.Si anume ca eu sunt un mare nesimtit (vezi faza cu despartirea) si nu te merit! Da, stiu ca e un cliseu chestia cu "nu te merit", dar la mine chiar e valabila.Imi pare rau ca ti-ai irosit timpul si poate si sentimentele cu mine, dar e mai bine sa ma uiti.Si daca tie ti-e inca greu sa-mi dai papucii, uite te ajut eu.Adio,fata!"

| ÎmiPlaceDeMăta a răspuns:

oh go on te-ai gândit mult?

| StringsDown a răspuns:

Pai, prima data zi-ne motivul pentru care vrei sa te desparti de ea... zii si tu cum le zic eu, asa fac si e destul de ok.
"uite (pui, mami, sau cum va alintati voi)m-am gandit mai bine si cred ca relatia asta nu merge, vreau ceva diferit, aman2 cred ca vrem acelasi lucru, deci hai sa luam o pauza sa vedem cum merg lucrurile, dar nu te supara pe mine, vreau sa ramanem prieteni pentru ca imi placi, dar nu stiu...mai mult decat o prietenie nu vad pe viitor. ce zici?"
Ceva de genu... Funda?:devil)

| Psihologul a răspuns (pentru StringsDown):

Nu stiu daca e necesar intr-o despartire sa folosesti apelative gen "mami, bebe, iubire "atat timp cat vrei sa te desparti de persoana aia.

Cel mai bine intr-o despartire este sa spui adevaratul motiv pentru care te desparti insotit de argumente solide tocmai pentru a nu pune acea persoana in dificultate foarte mare in a afla singura raspunsurile, chestia asta poate duce usor la depresie, mai ales daca tine la el sau etc.
Intelegi?

| Alecsa90 a răspuns:

Mai baietas daca tot te desparti de ea macar desparte-te live, da si tu dovada de maturitate!