| ATB a întrebat:

As dori in curand sa merg cu prietena mea la medicul ginecolog pentru a ne prescrie anticoncepionale. Intrebarile mele sunt: In ce consta acest consult; cam cat costa un asemenea consunt; si daca stiti un medic bun in bucuresti. Multumesc

Răspuns Câştigător
| imiplacemov a răspuns:

Un consult la ginecologie din cate am inteles costa intre 500 de mii si un milion. Depinde de doctor, de cabinetul la care te duci. Trebuie sa iti faci programare. Consta in faptul ca doctorul iti va consulta prietena, cel mai corect ar fi ca ea sa faca niste analize inainte, pentru a decide corect ce anticonceptionale i se potrivesc.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este un consult ginecologic obisnuit, insotit de test Papanicolaou (daca nu a facut unul in ultimul an), eventual un test de sarcina din urina si o discutie privind regularitatea menstruatiilor, eventuale probleme de sanatate ale ei sau ale membrilor familiei ei. Costul este variabil, de la medic la medic.

| DenisaMetal a răspuns:

Pai daca aveti medic de familie va puteti duce impreuna si ii poti spune sa ii deie partenerei tale bilet de trimitere catre ginecolog si nu platesti nimic.

| madalina_9445 a răspuns:

Nu recomand anticonceptionalele... Cel mai bun mod de a va proteja sunt prezervativele...