| anonim_4396 a întrebat:

As dori mai multe sfaturi, pareri...toata povestea aici: http://www.tpu.ro/......i-mari-cu/

2 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

Din cate observ, ai primit un numar destul de luat in seama de sfaturi. Dar, nu ti-a ajuns, pentru ca nici unul nu te-a convins. Poti lua jumatate din marea de oameni de pe aceasta planeta, toti sa-ti spuna aproximativ aceeasi parere, dar sunt sigura ca nu va suficient pentru tine.
Multe lucruri sunt doar la tine in minte. Aceasta fata are un comportament de "figuranta ", dupa parerea mea; este posibil doar sa te tina pe jar, probabil nu doreste sa fie bagata in ceva serios. Desturile precum "gelozia", verificatul telefonul, supararea pentru ca nu intelege, eventual pentru ca nu se face pe placul ei sunt niste mofturi de 2 bani cu care va ramane. Evident n-are mintea prea coapta si sfatul meu este " sa nu alergi dupa caruta care nu te asteapta ".
O iubesti, dar acum c-a venit vacanta esti intr-un mare impas? Crede-ma, nu-i iubire, dar pentru a te convinge este nevoie de timp si experienta, ce sigur vor veni.
Normal ar fi ca acesta fata sa-si puna picioarele pe Pamant, sa realizeze ca nu este singura fata, ca mai sunt ca ea, cu asa comportament si gesturi, mii si mii. Ar trebui sa accepte realitatea, nu sa se ascunda de ea datorita unor oameni care ii fac mofturile ( momentan ). In fine, adolescenta.

Ce este de facut? Daca doresti sa vezi si altfel situatia, intreab-o ce doreste si de ce se comporta asa. Spune-i ca nu se poate asa in continuare, caci nu aduce nimic bun si ca tu vrei sa primesti un raspuns.
Haide, vor mai urma!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am sa incerc sa o uit...sad