| deutza_1294 a întrebat:

As dori sa aflu si eu ceva. Mi-a intarziat menstruatia o saptamana, de obicei numi vine regulat, mereu imi intarzie, ma dor ovarele, ma doare coloana, mie teama sa nu fiu insarcinata! As vrea sa stiu ce trebuie sa fac sa aflu mai repede daca sunt sau nu insarcinata

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Un test de sarcină în prima fază pentru a vedea dacă ești sau nu însărcinată, iar în cazul în care nu se confirmă poate fi vorba de o răceală ori o dereglare hormonală.
Un consult ginecologic este cel mai indicat în astfel de situații.
Învață să te protejezi. Cel mai fidel este prezervativul.
Pa, pa.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina din urina de dimineata si repeta-l peste inca 3-4 zile. Apoi du-te la ginecolog. Durerile de ovare si coloana nu sunt semne de sarcina, dar nici nu o exclud.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Fa un test de sarcina si repeta-l dupa cateva zile pentru siguranta.

| Artemiss a răspuns:

Daca mama ta iti este prietena, adica te intelegi cu ea, cred ca ar fi cazul sa ii spui. Fa-ti un test de sarcina si du-te la un consult ginecologic.Succes!

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Du-te la medic, e cea mai buna optiune, spune-i lui tot.Succeshappy

| eu_3271 a răspuns:

Ia-ti un test de sarcina sau du-te la doctor. ce altceva ai putea sa faci

| Ninja-Mistress a răspuns:

Pai.pana la urma ti-a venit, nu? de obicei sangerarile(ciclul) intervine numai cand sarcina este mai avansata.deci nu cred ca se pune problema si la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicul este cel mai bun prieten in situatia ta! Sanatate!

| deutza_1294 explică:

Deci mie in luna iunie mi-a venit pe data de 28, si totusi suntem in luna august pe data de 4, si nu mi-a venit mie putin teama, am facut trei teste de sarcina am facut unul pe data de 30 iulie inca unul pe 1 august si ultimul pe data de 3 august. Ma dor ovarele, coloana ma doare. De obicei ma dureau sani acum nu ma mai dor, si mi se intampla de obicei cand sunt in aceea perioada sa fac "pipi" foarte des! Mie teama fiindca am inteles ca abia dupa 2 saptamani afli concret daca esti sau nu insarcinata!

| deutza_1294 explică:

Deci mie in luna iunie mi-a venit pe data de 28 iunie. si suntem in data de 4 august si mie pe luna iulie inca nu mi-a venit. Am facut un test de sarcina pe data de 30 iulie de dimineata, am mai facut unul pe 1 august si azi pe 3 am mai facut unul, toate trei au iesit negative. Ma dor ovarele, coloana ma doare, sani nu ma dor ceea ce mi se intampla inainte, sa ma doara sani. Sunt putin speriata fiindca imi vine sa "pipi" f frecvent, ma gandeam sa nu fi racit fiindca am prostul obicei sa umblu pe gresie desculta.mersi pentru ajutor