| silvia_6803 a întrebat:

As dori sa ma ajutati si pe mine am niste semne pe fata de la cosuri si as vrea sa iau anticonceptionale. Am inteles ca fac bine tenului as vrea sa imi recomandati niste produse pe care le folositi voi sau sa trec pe la medic si sa imi recomande el? Va multumesc

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Fiecare persoana reactioneaza diferit la pastile, in functie de organism, pentru ca suntem diferiti.
Cel mai bine, ar fi sa mergi la un medic ginecolog, sa iti faca niste analize, ca sa stie ce anticonceptionale sa iti recomande, nu te lua dupa ce iau alte fete, pentru ca poate la tine nu au efecte pozitive, cu asa ceva nu e de joaca, pentru ca poti sa ai probleme hormonale din aceasta cauza.
Sfatul meu, este sa mergi la un medic, si el va sti cel mai bine ce sa iti dea.

| CoCoMona a răspuns (pentru AlinaaAli):

Inainte de a-i fi recomandat un anticonceptional ar trebui sa treaca pe la un medic endocrinolog pentru a-i recomanda un set de analize hormonale.

| AlinaaAli a răspuns (pentru CoCoMona):

Asta am zis si eu, sa mearga la un control medical, pentru un set de analize, si abia apoi sa ia ceva anticonceptionale, pe care i le prescrie medicul.

| CoCoMona a răspuns (pentru AlinaaAli):

happy...am intarit ce ai recomandat tuhappy

4 răspunsuri:
| CoCoMona a răspuns:

Nu lua anticonceptionale fara sfatul medicului, altfel se pot produce dezechilibre hormonale grave!