| anonimul9156 a întrebat:

As dori sa stiu cam ce sens ar avea o propozitie "-Esti flebletea mea!" spusa de o fata unui baiat?

Răspuns Câştigător
| cryna a răspuns:

Insemni mult pentru el,,,esti slabiciunea lui, pentru tine poate face oricehee hee cam asta ar fi sensul propozitiei dar sa stii ca nu toti baietii inteleg sensul adevarat si cam multi o folosesc des, fara habar

3 răspunsuri:
| BaiatulAnonim a răspuns:

FEBLÉŢE s.f. (Franţuzism) Sentiment de afecţiune specială, slăbiciune, înclinaţie (către cineva sau ceva). ♦ Persoană pentru care se manifestă un asemenea sentiment. [Gen. -ţei. / < fr. faiblesse].

Parerea mea? Replica asta nu se prea foloseste cand e vorba de ceva serios. E o replica zisa ironic, prieteneste, cum mai zic fetele in gluma baietilor, ca sa dea impresia ca ar forma un cuplu, deci nimic serios.

| AncaElla a răspuns:

Inseamna ca nu stii sa scrii.

| Diux96 a răspuns:

Poate sa se refere ca esti slabicunea, ei