| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa stiu daca in cazul unui prim contact (sa presupunem cea mai recenta ejaculare la barbat a fost 3 ore in urma! Apoi inainte de contact barbatul a urinat. Dupa asta in timpul contactului fata a ejaculat,indata dupa sex fata a urinat,mai exista riscul unor spermatozoizi ramasi pe canal, poate fata sa ramina insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Simptomele unei posibile sarcini apar dupa 5-6 saptamani de la producereasexului.Toate se petrec doar in mintea ei. Daca n-ai ejaculat in vagin nu sunt sanse de sarcina. Nu ai pomenit de ceea ce este cel mai important si anume daca sexul sa petrecut in perioada fertila sau in afara acestei perioade. Este foarte important de stiut deoarece in afara perioadei fertile sansele de o eventuala sarcina sunt extrem de mici chiar si in cazul in care se ejaculeaza in mod normal/frecvent in vagin.

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu am ejaculat in vagin, dar dimineata am dat drumu acasa, apoi am fost la dinsa si vreau sa stiu daca poate sa mai raminade dimineata spermatozoizi in canal?

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pe care canal? HDlaughing

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Din penis big grin pe canalu pe unde circula sperma

| corbulalbrosu a răspuns:

Sansele de a mai ramane spermatozoizi in uretra dupa o urinare consistenta scad la 0 (zero). Fata nu urineaza prin vagin deci urina fetei nu poate antrena sperma din vagin spre afara/exterior. Fara a ejacula direct in vagin chiar si in perioada de fertilitate sansele de sarcina sunt extrem de mici, daca nu chiar inexistente.

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Sa inteleg ca nu-i nici o sansa ca fata sa ramina insarcinata? am dat drumu inainte de sex cu vreo 3 ore apoi am fost la WC, dupa care am facut sex si nici nu i-am bagat-o macar 7 cm, apoi fata a ejaculat, peste vreo 10 min am scos-o si eu....si am mai masturbat oleaca ca sa dau drumu....indata dupa sex fata a fost la wc! peste 2 zile imi spune ca ii este somn si ca o doare burta,(eu stiu ca asta la fetele cele insarcinare sunt asa simptome,)raspunde te rog concret, ce trebu sa ma gindesc eu dac are asa simptome?

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu ai urinat/pisat dupa ce ti-ai facut laba acasa s-ar putea ca peste cateva ore sa mai existe spermatozoizi in viata.

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Dupa ce am facut acasa mam pisat de 1-2 ori, apoi dupa sex si fata a urinat

| Emilian65 a răspuns:

Sigur ca exista sanse foarte mari sa ramana gravida din cauza lichidului preejaculator.

Răspuns utilizator avertizat
| Beautifulbutcold a răspuns:

Faptul ca ea a urinat dupa nu are nicio legatura. Din moment ce nu ai ejaculat in vaginul ei sunt sanse foarte mici sa ramana insarcinata daca era in perioada fertila, daca nu, sansele sunt inexistente.

| anonim_4396 explică (pentru Beautifulbutcold):

Pai nu am ejaculat in vaginul ei, dar am auzit ca cu ajutorul picaturii placerii poate sa conduca sperma ramasa de la ejacularea trecuta, si ca sunt sanse sa ramina insarcinata! si nici nu stiu cum si ce a fac, dar nici test de sarcina nu vreau s-o pun sa faca, dar ciclu va avea pe data de 27-30 sad vreau sa ma calmez odat mlea!