| anonim_4396 a întrebat:

As dori si eu o lamurire daca se poate.Acum o saptamana mi-am facut un test de sarcina, si mi-a aparut ca sunt insarcinata, insa de ieri imi curge un lichid maroniu dar foarte putin si in plus de asta am si dureri de ovare... oare sunt insarcinata sau nu?sadastept un raspuns.va multmuesc

3 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Mai fata : Sunt 2 variante :

1. Nu esti insarcinata si nºai citit bine testul. Fa si tu o poza la testul ala si iti zic eu daca esti sau nu. Iar lichidul maroniu, este inainte de menstruarie. Unora le vine intai un lichid maroniu si la o zi doua sangerarea.
2. ESti insarcinata. Unele femei au o sangerare de o zi sau 2 chiar peste sarcina.

Ori repeti testul, ori astepti 2 zile sa vezi daca iti vine menstruatia, ori mergi la medic.

| rozalia25 a răspuns:

Mergi la medic pentru niste analize cat mai repede. Poti avea si sarcina si chist, sau infectie. Nu cred ca vrei sa faci avort, sau sa mori de cancer. Asa ca repede la medic pentru o ecografie si niste analize de sange si lichid din vagin.

| blondutzata a răspuns:

Se poate dar nu prea stiu dar pe sora mea cand a duruto a doua zi i-a zis ca e insarcinata mai ales cu doi copii gemeni acum le-a dat numele andy si cody