| Raluca_5688 a întrebat:

As dori si eu sa ma ajutati sau sa imi dati niste sfaturi. Nu vreau sa spun toata povestea, doar esentialul. Vreau sa uit un baiat si nu stiu ce sa mai fac. Sunt cu el, ma iubeste il iubesc dar relatia asta este foarte complicata si tot ce imi doresc este sa il uit. Va rog sa ma ajutati! Vreau sa precizez ca am incercat foarte mult timp insa nimic, asa ca m-am gandit ca poate m-ati putea ajuta voi. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| fluturasul a răspuns:

Daca il iubesti asa cum spui de ce ai vrea sa il uiti. Oricat de complicata ar fi relatia voastra ar trebui sa va ganditi ca va iubiti si asta e cel mai importata. Asta ar trebui sa va ajute sa treceti peste greutatile relatiei voastre si ar trebui sa te gandesti intai la asta si dupa la complicitatea relatiei. Daca vei incerca sa il uiti sau daca relatia voastra se termina vei suferi si mai mult.

12 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ai norocul sa dai de dragoste impartasita si la niste probleme dai bir cu fugitii?!
Cine nu vrea dragoste sa n-o mai primeasca, vorba aia!

Răspuns utilizator avertizat
| dydy22 a răspuns:

Hmm incearca sa gaseseti un alt baiat de care te-ai putea indragosti si incarcati timpul liber sa nu te mai gandesti la el

| Boo a răspuns:

E cam dificil.
daca il uibesti nu prea poti sa-l uiti asa usor
poate sa iti gasesti pe altcineva cu care sa te simti bine si sa te ajute sa-l uitithinking

| fluturasul a răspuns:

Avand in vedere ca nu ti-am putut trimite mesaj m-am gandit ca poate dau de tine asa asumandu-mi toate riscurile. id-ul meu este:marie_spitze_cippy94

| al3cse a răspuns:

Daca te gandesti la orice altceva o sa il uiti. Creierul uman nu se poate gandi decat la un singur lucru pe momentwinking

| CosminRo a răspuns:

Chiar crezi ca o sa il uiti? eu nu prea cred...

| adrialina a răspuns:

Incearca sa esi cu alt baiat sa mergi cu el la disco, sucuri, cinema, etc eu cred femeie ca trebuie sa filtrezi si tu cu mai multi baieti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ocupa. ti timpul cu altceva, fii indiferenta cu el
gandeste. te la altceva, orice happy
sunt mici sanse sa. l uiti pentru ca il iubesti
dar cine stie poate vei reusi happyhee hee
Ambitia e medicamentul cel mai important!
succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Esentialul" e cam putin ca sa-ti pot da un raspuns care sa te ajute... Dragostea asta e un lucru complicat, irational, iar tu incerci sa-l rationalizezi. E pacat sa pui capat unui lucru frumos' dar complicat' pentru ca asa iti dicteaza ratiunea(oricare ar fi motivele si oricat de intemeiate ar parea ele). E adevarat ca ratiunea asta te fereste de multe rele, dar te priveaza si de multe lucruri exceptionale. Urmeaza-ti instinctul si nu vei regreta niciodata alegerea facuta oricat de idioata ar parea ea pe moment...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa il vezi cat mai rar si cand al vezi sa nu ii vorbesti.

| Raluca_5688 explică:

Stiu ca la cum a sunat intrebarea mea a iesit faptul ca nu trebuie sa renunt la el, dar eu stiu ca asta trebuie sa fac. Vreau sa spun ca vorbim foarte putin in ultimul timp si totusi cand ii dau ocazia de a ne desparti imi spune ca nu trebuie sa se intample asa ceva pentru ca ma iubeste si ma va iubi mereu, iar mie imi este foarte frica ca daca nu termin relatia asta acum si nu incerc sa-l uit mai tarziu va fi mult mai greu sau chiar imposibil.