| IzabelaCatalina98 a întrebat:

As putea fi însărcinată dacă am făcut 2 teste după 25 de zile de la ultimul contact, și azi am mai făcut unul și au ieșit toate negative?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care testul de sarcina pe baza urinei este efectuat dupa trecerea a mai multe de 21 de zile de la data ultimului act sexual neprotejat si rezultatul obtinut a fost NEGATIV in fiecare din cele 3 teste efectuate mai ales ca au fost facute si in zile diferite, se poate aprecia ca garantat au o acuratete de peste 97-98%, chiar si daca cele 3 teste folosite nu ar face parte din asa zisa categorie a testerelor catalogate ca fiind ''utraperformante''. Reiese ca posibilitatea de a exista o sarcina chiar si pur ipotetica este cu totul exclusa in acest caz. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Andreeush a răspuns:

Dacă toate au iesit negative înseamnă că nu esti însărcinată.

| darrio2007 a răspuns:

Pai daca sunt negative tu ce crezi? Ca nu esti. Deci, nu.

| Goete a răspuns:

Bineinteles ca ai putea fi insarcinata.
(Intr-un viitor)

| Bernardus a răspuns:

Da, esti gravida cu un magician

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil nu. Testele de sarcina nu sunt imbatabile, dau si ele erori, dar rareori