| Diana498 a întrebat:

As vrea daca puteti sa ma ajutati! Sunt cu un baiat de o luna. Eu l-am cunoscut in tabara, numai ca pana acum nu ne-am intanlit niciodata. Eu l-am intrebat o data daca vrea sa ne intanlim in parc si a zis ca e racit...mrg.Si zice ca nu prea ar vrea sa ne intanlim cand e si cu colegi de-ai lui pentru ca cica in scoala lui se rade despre asemenea cazuri laughing(e clasa a 8-a) eu nu prea inteleg faza cu rasu' adica de ce? El zice ca ma place si ca vrea sa fim mult impreuna... si eu la fel. Oricum vom merge intr-o alta tabara impreuna la iarna dar pana atunci as vrea sa ne intanlim si nu stiu cum sa-l "conving". Ceva sfaturi?

5 răspunsuri:
| TąNyą a răspuns:

Eu cred că doar îşi bate joc.

Dacă sunteţi de o lună şi nu v-aţi văzut măcar odată şi te ia mereu cu chestii nu pot că nu ştiu ce am, ce se întâmplă e clar.

Vorbeşte deschis cu el şi hotârăţi ori vă vedeţi şi rămâneţi împreună ori o lăsaţi baltă şi cauţi un băiat adevărat.

T.

| Kira9747 a răspuns:

:-s
o situatie destul de dificilathinking cea mai buna solutie este sa vorbesti cu el sa ii spui ce simti si sigur el va intelegewinking chiar daca si tu esti o persoana mai timpida, este singura solutie clara, care va functiona.Bafta!

| Kira9747 a răspuns:

Vroiam sa spun timida* laughing

| Diana498 explică:

Sunt prima lui prietena si cred ca e cam timid... Si am impresia ca el crede ca dupa ce ne vom intanli eu ma voi desparti de el laughing pentru ca s-a tuns... oricum l-am vazut la web si in poze si nu-i sta prea rau.Numai cred ca uita o parte: mie imi place de el pentru ca e un baiat cu care se vorbeste foarte deschis, de treaba cu hobyuri comune cu cele ale mele; nu-l plac pentru cum arata desi nu arata prea rau smug :X laughing

| Mirella_6464 a răspuns:

Pai.in primul rand sa-ti spun e puuutin cam lashee hee
cum sa nu aiba curajul sa se intalneasca cu o fata?laughing
si mai ales ca baietii trebuie sa faca primul pas.rolling on the floor
daca te-ar place ar dori sa te vada mai des sa'si descopere cu adevarat sentimentele.
stii ce cred eu.straight face. nu te place.doar ca vrea sa fie sigur ca a cucerit o fata.[mare branza]si in rest acum te tine doar la "vrajeala"cum s'ar spune.
iar faza cu rasul colegilor... n'o prea cred. daca un baiat are o prietena mai ales in clasa a 8a e ceva de mandrit ca totusi. s-a uitat o fata la ellaughing
Decizia o iei doar tuhappy
Succeslove struck