| adryano_7933 a întrebat:

As vrea sa imi dati un raspuns...happy

Eu ierii m-am despartit de prietena mea, o fata pe care o iubesc foarte multcrying de ce ne-am despartit? nici eu insumi nu stiu crying...is terminat si vreau sa stiu. ce sa fac? si cum sa fac? crying( crying crying crying crying

Răspuns Câştigător
| Anonima3127 a răspuns:

Daca nici tu nu stii motivul.banuiesc ca nu ti l-a spus, si s-a despartit de tine pentru ca asa vroia ea.Este hotararea ea, care din pacate te face sa suferi.Se pare ca ea nu a tinut la tine indeajuns de mult incat sa continue relatia voastra.Ar trebui sa vorbesti cu ea, sa incerci sa afli motivele ei.In niciun caz sa nu insisti prea mult, daca ea nu vrea, pana la urma urmei ea te pierde si ea va avea de pierdut de acum in colo.Incearca sa iesi cat mai mult cu prietenii tai, sa incerci sa povestesti cuiva durerea ta, te va ajuta sa te descarci si sa treci mai usor peste.Cand ai pe cineva alaturi de tine care te sustine si nu te lasa la greu, poti trece mai usor peste dezamagiri.

Mult succes, si capul sus, daca ea te-a lasat inseamna ca nu stie sa te aprecieze. Daca vrei sa povestim mai multe, lasa`mi un mesaj.:*

4 răspunsuri:
| lextim a răspuns:

Eu nu iti pot spune de ce v-ati despartit pot doar presupune ca nu tine la tine la fel de mult cum ti tu la ea. vorbeste cu ea si intreab-o de ce v-ati despartit, ce ai facut tu rau si daca e dispusa sa mai dea o sansa relatiei.

| Gigiku a răspuns:

Ai incercat sa discuti cu ea? Ea te poate lamuri cel mai bine. Mai ales daca ai ajuns sa o iubesti, consider ca meriti cateva explicatii. Comunicati, nu sta cu mainile in san si astepta ca problema sa se rezolve. Daca te-a parasit pentru altcineva, exprima-ti dorinta pentru a o avea inapoi, las-o sa se gandeasca bine si sa aleaga. Daca vezi ca nu iti mai da nici un semn, asta e. Sentimentele se daruiesc doar celor care merita! happy

| luana1 a răspuns:

Daca v-ati despartit cu multi nervi la mijloc, atunci e normal sa nu stii de ce ati facut asta.In loc sa plangi comporta-te ca un mascul ce esti si mergi la ea sa vorbiti.

| tzontzy a răspuns:

Salut. pai cumsa incep nu stiu pai in ultimele zile cum sa comportat cu u? sau u cu ea iai gresit cu ceva? sau ceva care a sup? nu stiu numai u trebuie sa stii uite de ex: incearca sa iei ultima saptamana si vezi ce s-a intamplat daca a fost mai rece, indiferenta, avea un comportament ciudat? nu stiu unu dintre aceste ex inseman ca ori si-a gasit pe altu. ori ai greist cu ceva ff mult incat vrea sa te alunge de langa ea sau doar crede ca u oi avea pe alta sau nu stiu nu este sigura de sentimentele tale. si de aia a vrut asa.Eu iti spun uite cum sa faci cumpara un trandafir rosu si sa fie deschis si cu ff multe petale si sa miroase frum si du-te cat de repede! si spune-i ce simti u pentru ea cu adev... spune-i tot ce ai pe inima si daca ea tine macar un pic la u va veti impaca nu mai pierde timpul orice secunda e in favorul tau poate ea acum plange si se gandeste la u si spera sa o cauti daca te iubeste! sper ca rasp meu sa-ti fie de folos succes si fa ce tiam spus sigur o sa primesti un rasp favorabil bye bye happy