| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa-l fac pe fostul sa ma placa pentru ca am aflat ca are o alta prietena am si vazut-o pe fata aia.as vrea sa il fac sa se intoarka la mine... cum sa fac?

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu te uita în trecut.
Ce-a fost nu va mai fi.
Pa, pa.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Din moment ce ati avut deja o relatie care a esuat si el este angajat acum in alta, nu inteleg de ce mai vrei sa incerci!

Macar asteapta pana va fi iar disponibil!

| Corinne a răspuns:

Buna! Incearca sa reiei legatura cu el.Incearca sa devii cea mai buna prietena chiar daca are prietena, ajuta`l cu ce poti, fii alaturi de el cand are nevoie, fii o prietena buna (in sens de amica) apoi, in timp poate prinde drag de tinebatting eyelashes
Bafta!kiss

| Just a kid a răspuns:

Si daca va impacati u ai sa poti uita ca a fost cu alta? cand il vei simti langa tine vei putea ignora fatptul ca cu cateva zile in urma era langa alta? nu prea cred.asa ca lasa-l nu te chinui sa il aduci inapoi pentru ca iti va fi greu si tie.sau macar nu incerca sa i aduci inapoi. poate va veni singur.si daca nu vine gandeste-te c nu te merita.bafta >big grin

| Goofy77 a răspuns:

Acum dc esti rea si ii strici si fetei combinatia daca nu mai sunteti impreuna asa a fost sa fie sti cum este " ce tie nu-ti place altuia nu face " si Barbosu vede de sus si nu se stie cand te loveste

| nuaisomn a răspuns:

Ideea nu e sa-l faci sa se intoarca la tine, ca tu il vrei inapoi doar pentru ca ai aflat ca are pe alta, nu ca il iubestiwinking
Ideea deci este sa-l faci sa-ti zica: "te vreau inapoi, sunt dispus sa o las pe X, numai sa te impaci cu mine!". Si tu atunci sa poti sa-i spui "nu, nu mai vreau nimic cu tine"asta ar fi cea mai dulce razbunarelaughing
Si asa, nu ii strici nici fetei combinatialaughing
Si acum, cum sa faci. daca spui ca te ocoleste, e cam greubig grin
Prin amicii lui, fa-i sa afle ca esti tu cu altul, fi mai indiferenta cu el, fa in asa fel incat sa te intalnesti"din greseala"whistling cu el, si la fel, fi indiferentahappy
Succes!

| Roikiiii a răspuns:

Problema e ca el incearca sa ma ocoleaska

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gaseste pe altul mai bun ca el si oftica-l si poate se intoarce el la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai si eu am patyt asta! a fost niste certuri intre noi sh ne-am despartyt. 3 zile el s-a dus la alta.sh alea 3 zile eu nu am mankat, nu am baut nu am facut nimic, deci tot timpu` ma gandeam la el!sad intr-o seara ma plimbam singura prin fata blocului, apoi l`am vazut din departareoh go onm`am facut indiferenta km ca nu l`as cun0aste, eram ca 2 straini.parca uitsm ca am stat cu el 1 an sh cateva luni! ma oprit sh mi-a spus ca ma iubeste en0rm sh ca ii pare rau ca dupa atata timp ne-am despartyt din cauza un0r prostii! si i-am zis:daca ma iubeai nu stateai cu alta, asa ca ramai scumpule cu ea sh am plkt plangand.sh a venyt dupa mine in scara sh mi-a zis iti jur ca asta a fost prima si ultima oara cand se intampla asa! i-am zis ca nu`mi pasa vb lui deloc, dar pana la urma m`am gandyt, ori eu&el, ori sa sufar ca e cu alta ori aia deci eram distrusa. d0rmeam ktva ore p n0aptee...in fineoh go on sh i-am zis ca e prima sh ultima sansa, apoi ne'am sarutat sh parca aveam asa un gol in inima, ma gandeam ca in alea 3 zile el a stat cu alta, a sarutat`o, a mangaito kine stie ce`a facut cu ea! simteam ca mor, apoi am inkerkt sa uit si sa privesc in fata! sh acum am 1 an si 11 luni ne mai kertam ca orice om, dar greseala nu s`a mai repetat. sper ca nikiodta sa nu s mai repetehappy. si uite iti dau un sfat:fii indiferenta ca va veni singur!winking:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai fost crescuta in pestera banuiesc...