| steff_5116 a întrebat:

As vrea sa ma despart de prietenul meu, este foarte gelos, m`am certat cu foarte multi prieteni din cauza lui, la scoala nu am voie sa stau cu colegii, ca este gelos, nu am voie sa ma vad decat cu 2 prietene pe care le mai am.adica, cu cele care ma inteleg foarte bine. in rest doar ce mai vorbesc cu prietenii mei pe mess. dar nu pot sa ma despart de el. imi este mila. si cand il aud pe el ca plange, imi vine si mie sa plang. cateodata il iubesc. dar cateodata nu il pot suferi. Mi-am facut un id si am aflat ca s-a vazut cu fosta lui prietena " doar ca amici ", ca de 2 luni a inceput sa vorbeasca iar cu ea. si etc... nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| cristi11cristian a răspuns:

E un subiect fff delicat. intr-adevar.

parerea mea e ca ar trebui mai bine sa stii ceea ce ti doresti. gelozia in exces da dovada de multe lucruri, cum ar fi, idiotenie, falsa integrare, stapanire, lipsa de inteligenta si statut propriu, conservare de sine insusi si etc! daca a tras in tine vreodata inseamna ca nu te-a iubit ci doar a fost o obsesie! acum sa fii gelos e bine -in unele cazuri dar nu excesiv, a nu fi gelos inseamna a nu iubi dar in acest caz cred ca se poate trece cu vederea fiindca nu de tipul asta de gelozie ai nevoie! acum gandeste-te bine ce fel de persoana e EL si dupa pune-ti simpla intrebare daca chiar iti mai doresti sa fii cu el! mai ales prin cate ai trecut. si la cate ai renuntat ca in final tot u sa fii acea care e neindreptatita. punandu-te in posturi de neglijare a propriilor tai prieteni cu consecventa de ai pierde intr-un final ...gandeste-te mai bine la ce sacrificii ai facut tu dar mai ales la CE sacrificii a facut el!

o seara placuta.

4 răspunsuri:
| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Acum ashsa...maine nu mai ai voie sa iesi din casaa
sper ca ti-am dat de gandit si sa alegi varianta cea buna!

| love_6120 a răspuns:

Sincer imi pare rau ca esti in situatia asta pentru ca stiu ca este foarte dificil.adica il iubesti si pe el dar tii si la prietenii tai. e normal cand ai o relatie sa te indepartezi de prietenii tai dar doar sa te indepartezi nu sa o rupi definitiv cu ei.
din punctul meu de vedere o relatie cum o ai tu cu prietenul tau poate dura o perioada dar prietenii pot fi pentru toata viata...
acum faci cum vrei dar cu comportamentul lui si cu gelozia lui cu siguranta te vei desparti de el mai devreme sau mai tarziu.
iar daca ai auzit ca el vorbeste cu fosta lui prietena deja ti-a dat inca un motiv ca sa te desparti de el
pai tu nu ai voie sa vorbesti cu prietenii tai iar el vorbeste pana si cu fosta lui iubita.
gandeste-te cum iti e tie mai bine.alaturi de prietenii tai sau alaturi de iubitul tau
. MULT SUCCES!

>:d<

| love_6120 a răspuns:

Funda? smug

| mxmsksionutz a răspuns:

Desartate de el se vede ca tipul asta este gagicar si nu te mai vrea.Sau poate face asta sa stai mai mult timp cu el dar eu in locul tau nici n-as mai fi cu el si mi-as gasi unul care il iubesc mereu si care ma intelege.Nu mai suferi esti prea tanara