| Aham a întrebat:

As vrea sa-mi dati cateva sfaturi.
Am o relatie de 2 ani. De curand am aflat cine a fost primul prieten al ei adica ce-l care a dezvirginat-o, el avea 27 de ani ea 18.
Apoi dupa acest prieten a mai avut unul cu care a intretinut relatii sexuale. Printre acestea a mai avut cativa prieteni dar zice ca nu a fost nimic mai mult decat sarut. Pot sa zic ca era considerata o fata daruitoare. Eu am ajuns sa o iubesc pentru ca pun suflet in ceea ce fac. Eu am intretinut relatii sexuale pentru prima data cu ea. Acum ma mustra constiinta si ma gandesc tot timpul ca ea a mai avut prieteni cu, care a facut-o. ma gadesc ca poate si pe mine ma inseala, ca poate se mai gadeste la ei. Stiu ca gandesc prost foarte prost. am 20 de ani ea 21, mi-e greu sa nu ma gandesc la trecutul ei. Cum as putea trece peste asta? va rog da-ti ceva sfaturi. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Jameson a răspuns:

Pai stiu ca te deranjeaja. Dar daca te iubeste (cu adevarat) fi sigur nu o sa te insele. Daca te gandesti la trecutul ei, si te gandesti ca poate se repeta inseamna ca nu esti sigur 100% pe ea. Dragostea uita tot radba tot.

6 răspunsuri:
| Aham explică:

Dc e asa greu lucru asta?

| Aham explică:

Da adevarat uita tot si rabda tot. prietena mea s-a schimbat enorm de mult. si datorita ca am avut ocazia sa stam impreuna si sa stim ce vrem de la viata, dar parca tot timpul ma gandesc doar acolo...o imagine care nu imi da pacesad

| Jameson a răspuns:

Daca o iubesti sincer, si esti convins ca si ea te iubeste, atunci uita trecutul ei.Traieste prezentul. Daca sti ca nu te iubeste atunci s-ar putea sa o patesti.

| Aham explică (pentru Jameson):

Cum as putea sa uit trecutul? Intr-adevar ma iubeste si o iubesc enorm, dar nu pot sa uit acele vorbe.si parca m-ar deranjasad.

| Jameson a răspuns (pentru Aham):

Pai stiu ca te deranjeaja. Dar daca te iubeste (cu adevarat) fi sigur nu o sa te insele. Daca te gandesti la trecutul ei, si te gandesti ca poate se repeta inseamna ca nu esti sigur 100% pe ea. Dragostea uita tot radba tot.

| crynys a răspuns:

Cum adica poate si pe tine te inseala? Stii tu sigur ca pe altii ia mai inselat? Acum impacate cu ideea si incearca sa ii oferi tot ce are nevoie ca sa nu te insele ca daca in loc sa te gandesti la ea te gandesti al bazaconii din astea s-ar putea sa o neglijezi si te intrebi la urma de ce oare te-a inselat. Nu lasa trecutul sa iti distruga viitorul. Ce a fost a fost. Cred ca esti mai mai mult invidios ca ea si-a traso inaintea ta si asta e problema cea mai mare a ta care te roade. Lasa invidia si traieste-ti viata privind spre viitor nu spre trecut

| SzxD a răspuns:

Tu ai mai avut relatii si cu alte fete? sau ea e prima?
Oricum faptul ca nu tu ai fost primul ei prieten nu inseamna ca te inseala si nu ii schimba sentimentele fata de tine. Da, primul ei prieten a ramane mereu in inima ei, dar asta nu inseamna ca inca il iubeste pe el sau pe altul din trecut.