| jowanna a întrebat:

As vrea sa nu mai pun suflet in relatie pentru ca mereu sunt dezamagita. Ce trebiue sa fac ca sa nu mai sufar?

Răspuns Câştigător
| silvia_3962 a răspuns:

Oricine pune suflet intr-o relatie mai ales daca iubeste aceea persoana... c-a sa pui suflet intr-o relatie si sa sfarsesti cu bine. eu Iti dau acest sfat:Gasesteti pe cineva care stii ca te va iubi cu adevrat. si nu va sta cu tine o luna si gata.Gaseste-ti pe cineva care il cunosti foarte bine si stii ce este de capul lui...Cred ca intelegi ce spun? nu?big grinbig grin... Succes in continuare!

11 răspunsuri:
| Alexandrinaa a răspuns:

O regula sfanta: nu da credit nelimitat nimanui, daruieste-te, dar pastreaza-te misterioasa. Uita-te atent si studiaza bine baiatul care te curteaza/il curtezi. Inainte de-al iubi, cunoaste-i preocuparile, prietenii si chiar fostele relatii happy. La inceput ia-o ca un joc, nu fii f naiva! Puup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ai fost dezamăgită? Nu-i nimic!
Din această dezamăgire ai primit o lecție, deci te-ai maturizat un pic.
Trebuie să treci peste asta, stai mai mult de vorbă cu cei din jur fără a pune prea mult suflet.
Întotdeauna învață să testezi seriozitatea și sinceritatea celui de lângă tine, numai așa vei putea ști dacă se merită să te implici sentimental sau să-l păstrezi ca amic sau poate nu!
Totul depinde de tine cum joci cartea.
Îți doresc numai relații fără suferință.
Pa, pa.

| deiutza_9183 a răspuns:

Poi pur si simplu sa fi indiferenta baiatului pentru inceput sa vezi cum se comporta cu tine si daca chiar va ajunge sa tina la tine nu te va face sa suferi..trebuie sa uti persoana potrivita

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Sa iti alegi cu grija persoanele cu care construiesti o relatie.

| yasminna a răspuns:

Sa fii mai indiferenta data viitoare, mai atenta la persoana cu care esti in relatie, studiazo sa vezi daca te merita, cunoaste omul de langa tine, afla tot despre el si apoi maditeaza si vezi daca te merita. Apropo nu cauta printi ca o-sa saruti la broscoiiiiiiiiiiiii.PERFECTIUNEA E UN MIT

| Nastia a răspuns:

Nu mai arata repede unui baiat k ti la el si chiar cand o faci nu-i arata tot, .mai lasa-te si nedescoperita, .papaa.mult succes

| Andreea_1443 a răspuns:

Cum s-a si spus... ia-o ca p o joak la inceput...si tine-o tot asa.pana cand esti ferm convinsa k pentru el nu esti doar o aventura.si ca nu sta cu tine doar pentru sex...si incearca sa afli cat mai multe despre el.Nu-i permite sa vb q tine cum vrea el si sa se poarte cu tine cum are chef! chiar daca te-ai indragostit de el nu-i arata.pentru k dk ii arati cat ti la el.va face ce vrea din tine! joak dur.nu face cum zice elwinking...nu te schimba dk t pune.nu renunta la nmn dk lui nu-i convine cineva din cercul tauwinking! succes:*

Anna
| Anna a răspuns:

Sa iubesti fara rezerve.si cu siguranta vei gasi persoana care-ti va raspunde la fel.happyToate la timpul lor.Si dezamgirile-si au scopul lor, ideea e sa invatam din elehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu pui suflet ...sa te uiti si dupa alti baieti![][][]==-=-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa nu mai fi dezamagita nu mai cauta numa printi! Aia extrem de frumosi isi bat joc de obicei acum nu zic sa te uiti la uratani da mno incearca o relatie si cu cineva care e mai frumos in interior decat in exterior ca asa`s fetele se uita numa la aia cu bani frumosi si is bat joc de ele da la cei care chiar ar tine la ele nu se uita ca cica`s urati da daca ar sti cat de frumos s`ar purta cu una ca tine! Sper sa intelegi ceva din ce am vrut sa zic! Bafta :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In viata asa ne este dat de la dumnezeu sa mai trecem si prin cumpene cum ar fi cearta cu iubitu, sotu si asa mai departe dar trebuie in primul rand este sanatatea ta in joc daca mai pui mult la suflet s-ar putea sa faci diabet sau cancer iti spun din propia expierenta.