| Anailyn a întrebat:

As vrea sa organizez ceva romantic pentru iubitu intr-o seara, dar nu stiu ce.
Adica fac o cina romantica, dar n-am idee ce sa gatesc, cum sa aranjez masa, cum sa ma imbrac, ce sa fac, spuneti-mi si pentru cel mai bun rasp funda:*

Răspuns Câştigător
| Angelique a răspuns:

Totul tine de creativitatea fiecaruia si de gusturile celui pentru care o pregatesti.Este important cum te imbraci. Ar fi ideal sa ai o vestimentatie eleganta sau, de ce nu, provocatoare. Pentru decor alege o fata de masa frumoasa. Nu serviti o cina romantica pe masa din bucatarie. Poti face o combinatie placuta dintre doua fete de masa: una mai lunga simpla si una mai scurta colorata, in functie de culorile predominante ale camerei. Farfuriile trebuie sa se asorteze cu fata de masa.Nu uita de lumanari. Niciodata nu se vor demoda, iar cina nu ar mai fi la fel de romantica fara ele.Alege niste servetele potrivite, eventual imprimate, si redecoreaza camerele. Nu complica cina cu preparate greu de digerat.
Ar trebui sa existe pe masa si o sticla cu vin rosu sau una de sampanie.Lumina in camera nu trebuie sa fie puternica, ci, daca se poate, creata doar de lumanari.Sa nu uiti de ciocolata, struguri sau capsuni cu frisca. Poti incerca o varianta deosebita : aranjeaza cateva perne pe jos si serviti masa printre ele. Daca nu ti se pare exagerat, te-ar putea ajuta si niste baloane rosii, plasate strategic prin casa.Muzica ofera o ambianta deosebita. Alege melodii romantice, eventual instrumentale.Tot ce faci trebuie sa fie caracterizat de originalitate! Orice preparat ales trebuie sa fie pregatit cu multa, multa dragoste! Mult succes si pofta de iubire! Fundabatting eyelashes?

2 răspunsuri:
| Jack a răspuns:

O sa spun ca vorbesc prosti, dar daca e genul de baiat ca mine caruia ii place aventura si pofticios, il surprinzi mai tare daca il astepti cu lumanari in dormitor si o tinuta ff sexy un halat cevabatting eyelashes muzica si lumina potrivita thinking si atitudinea e ff importantahappy! Acuma depinde happy nici ideea ta nu e rea dar e mult mai complicata si sunt mai sanse sa dai greswinking gres in mintea ta happy pentru ca daca vei gresi tu te vei macina putin cum ca ai stricat surpriza dupa atata munca si ca il vei dezamagi happy dar el sigur va aprecia gestul si orice mare greseala facuta i se va parea una minora happy mai simplu ar fi ideea care ti-am spus-o eu si sa ai la indemana o sampanie si 2 pahare (optional 3 pahare daca vrei sa-mi lasi si mie o gurita, da aici tu hotarastihappy ) sau o sticla de vin happy! fi creativa si planueste ceva frumos happy! Dar te sfatuesc sa alegi ceva tiam spus care nu necesita ff multa munca si din motivul ca s-ar putea sa dai gres dar ti-am spus s-ar putea si sa nu aprecieze surpriza la valoarea ei si atunci sa nu fi dezamagita.Incearca prima data ce ti-am spus eu si daca decurge bine happy incearca faza cu cina happy! Bafta multa!

| Anailyn explică:

Pai evenimentul acesta de datoreaza unei prostii de ale mele, adica am av ft multa treaba in ultima vreme si nu am prea vb, nu ne-am prea vazut si vr sa ma rasplatesc