| YourDailyApple a întrebat:

As vrea sa pun o intrebare mai ales pentru doamne si domnisoare pentru ca voi sunteti experte in epilat happy.

Ma scuzati de expresie, dar cum pot sa scap de flocii de la ****? As vrea sa ma epilez dar nu stiu cum se face, voi folositi masina de tuns sau benzi epilatorii cu ceara? Care metoda e mai eficienta si nedureroasa? thinking

Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

In zona intima, parul creste mai des, iar firul de par este mai gros nu ca la cel din alte zone, deci nu se poate face cu crema Veet, din prima deoarece trebuie revenit si in zonele acelea, nu poti sa faci la fel ca pe picioare caci e zona f.sensibila cu pielea mai subtire si mai fina si se irita f.usor, de aceea ti-am recomandat sa te epilezi intr-un centru de specialitate, pentru a preveni infectarea si ranirea. O astfel de operatie executata acolo de profesioniste, rezista si mai mult in timp. Alege varianta ce o preferi, dar nu uita ca "Obrazul subtire, cu cheltuiala se tine!", Lucien.

| Barabula14 a răspuns (pentru luciana):

Mancami-ai flocii

15 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Maşina de tuns iarbă. Te scuzăm de expresie, dar nu prea ştii cum să te exprimi...

pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

De parul pubian poti scapa la cosmetica, prin epilare cu ceara de unica folosinta.

Abh
| Abh a răspuns:

Nicotine, sa stii ca si baietii se pot epila cu ceara in zona intima.Trebuie doar sa ai destul curaj.

luciana
| luciana a răspuns:

Desi ai fi putut sa te exprimi mai putin vulgar si sa o faci mai elevat despre "parul pubian ", incerc totusi sa iti raspund, ca cea mai buna metoda este Epilatul si care doare putin, ca deh, daca asta vrei, rabda dragule si nu te vaita, ce operatie crezi tu ca nu doare chiar deloc? Dar nedumerirea mea e de ce vrei sa o faci acum in prag de iarna si nu ai facut-o asta vara cand mureai de cald? Dar daca asta ti-e dorinta, asta vei face, insa te rog sa o faci numai intr-un salon de specialitate, pentru a reusi si pentru a nu te rani cumva! Ceea ce vezi in filme nu e chiar asa si in viata. Dupa primul epilat, poate ca nu o vei mai face sau poate ca da, numai tu vei sti. Mult curaj si gandeste-te bine daca chiar asta iti doresti, orice hotarare se rumega de doua ori. Succes, Lucien.

| YourDailyApple explică:

Sunt baiat, nu fata straight face Altfel nu mai intrebam.

| YourDailyApple explică:

Va multumesc pentru sfaturi dar mie mi-e cam rusine sa ma duc la salon, as fi vrut daca se poate sa fac cumva de unul singur.

| B3belusha a răspuns:

Cea mai eficienta, pei epilatorul sau ceara(ambele iti elimina parul pentru o erioadata lunga de timp), cea mai putin dureroasa crema de epilat (partea najpa e ca, aproximatov dupa o saptamana sau chiar mia putin iti creste din nou parul in portiunea in care ai folosit crema. Pt incepeu te-as sfatui sa increci crema depilatoare, iar daca vrei sa te faci cu ceara sau aparatul la zona pubiana mia intai incearca sa te epilezi pe picioare (daca nu supoti pe picioare cu siguranta nu poti suporta in zona pubiana) laughing Succes happy

| mario a răspuns:

Stii filmul scary movie? nu stiu care dintre ele, dar vezi acolo.cu drujba ar fi o metodawinkingbafta

| kidboo a răspuns:

E tarancaoh go on par pubian baaaaa parul din zona pubiana.doamneeeee mi'ar fi rusine sa am o astfel de prietena

| morenaRox a răspuns:

@kidboo : eu cred ca Nicotine e baiat si poti sa-ti dai seama din intrebare... lol daca era fata trebuia sa stie despre epilarea din zona pubianawinking concluzia am tras-o de aici : "pentru doamne si domnisoare, pentru ca voi sunteti experte in epilat"

Răspuns utilizator avertizat
| DemiLovato_3541 a răspuns:

Pai du-te in carfeour si ia crema veet de epilat iti dai cu crema apoi stai 15 minute si cu ajutorul unei chestii de plastic cade parul singur e cam 30 ron dar e buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epilatorul... funda?

| Emblaze a răspuns:

Ce intrebare ridicola laughing)