| dd9em4 a întrebat:

As vrea sa stiu care este parerea voastra despre cei care insala.Ati patit? Dar inversthinking

Răspuns Câştigător
| haiZI a răspuns:

Se insala atunci cand partenera/u nu iti ofera sau satisface nevoile, se intampla mai ales la o varsta frageda, persoanele care insala sau se implaca in multiple relatii nestiind ce vor de fapt.
Un alt motiv pentru. care oamenii insala e pentru asi exercita puterea de atractie, a incerca lucruri noi, de curiozitate sau din plictiseala aceasta aparand de obicei in relatiile de lunga durata.Nu e nevoie sa intretii relatii sexuale cu o alta persoana pentru a zice ca ai inselat, o poti face cu gandul stii expresia; i-ai tras-o din priviri.
Nu am patit dar bineinteles ca nimeni nu ar vrea sa treaca prin asta, totusi oamenii gresesc si se intampla.In cazul in care ai fost inselat o data nu are rost sa ierti, ca se va repeta si a doua oara si mai departe.Se mai insala din dorinta de a pacatuii(lucrurile interzise te fac sa le doresti si mai mult), expresia; fructul interzis e mai dorit.papa

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefaate cai iesit cu unu si fal gelos

| anaaa13 a răspuns:

Da am patit dar am si inselat la randul meu.
Pai ce pot sa zic, e urat mai ales ca ai multe regrete dupa aia dar nu mai poti sa dai timpul inapoi.
Sunt de parere ca inselam in general cand avem cate o slabiciune.cand ceva nu merge.cand vrem razbunare.

| Andreea3219 a răspuns:

Pai un lucru stiu ca nu am o parere prea buna, dar nu condamn pe nimeni, depinde si de partener. Da am patit-o sa spun asa, am aflat la putin timp dupa ce m-am despartit de el ca de fapt eu am fost "amanta", m-am simtit groaznic, pentru ca el imi tradase sentimentele. De ce sa mint si sa spun ca nu am inselat cand de fapt am facut-o. Insa atunci cand am realizat ca tot iubitul meu este mai bun si ca la el tin a fost prea tarziu, deci nu va recomand! Pup :*