| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa va cer sfatulsad, pentru ca, cred din toata inima ca am sa fac o depresie....Parintii mei sunt impotriva relatiei mele, parca sunt nebuni in fiecare seara imi spun sa ma despart de el. Il iubesc enorm e primul barbat din viata mea, este alaturi de mine ma sprijina mereu si simt ca ma iubeste. suntem impreuna de foarte mult timp.Sunt disperata va rog sa ma credeti, am ajuns plang in fiecare seara nu mai imi revin.
Pentru facultate trebuie sa invat sa iau examenele, trebuie sa..fiu concentrata sa nu ma distraga nimic dar nu pot din cauza alor mei. ce ati face in locul meu? avand in vedere ca am luat toate examenele si prietenul meu intelege atunci cand trebuie sa invat...il iubesc va rog ajutati`ma cu un sfat! va multumesc foarte mult, FUNDA

Răspuns Câştigător
| Keith a răspuns:

Sfatul meu este sa iti traiesti viata asa cum iti place si cu cine vrei, asa cum iti dicteaza tie inima fara sa se bage cineva in viata ta chiar daca e vorba si de familia ta, esti majora acum, nu te mai gandi la parinti, invata pentru examene si traieste-ti in continuare povestea de dragoste fara sa te mai afecteze ai tai.Si la mine e aceeasi situatie dar sincer nu mai pun la suflet cuvintele lor si nu ii mai las sa imi controleze in totalitate viata.Nici pe tine nu trebuie sa te mai intereseze sincer.Bafta!

| loOveeep a răspuns (pentru Keith):

Keith problema este ca, parintii mei sunt impotriva relatiei total, el este mai scund decat mine. dar nu pot since ca am niste parinti dinaia "comunisti" pentru ca. mereu mau lasat sa ies in cluburi si sa plec de ex la mare la munte. pot spune ca sunt niste parinti modernihappy. dar ma distrug in privinta relatiei, nu le place deloc si imi zic in fiecare zi/seara straight face

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca va iubiti atunci ignora ce zic parintii tai

| VadTot a răspuns:

De Ce sunt parintii tai impotriva lui? Scuza mi indiscretia raspunzi doar daca vrei.Cred ca au ei niste motive?

| swagMeOutBitch a răspuns:

Asa sunt parintii.ei distrug spiritul propriului copil si nu il lasa sa aiba incredere in el pentru ca trebuie sa ii asculte mereu p ei.Trebuie sa te bazezi doar pe tine mereu, nu pentru ca ei nu ti-ar vrea binele, dar o sa iti restrictioneze aproape totul pentru ca ei vor sa se mandreasca cu tine si poate nu au incredere si gandesc k ai putea sa ii dezamagesti.Parintii mei intodeauna mi-au sfaramat orice vis si orice incredere, imi spuneau''oamenii sunt rai, sa nu ai incredere in cutare''..si indepartam pe cine nu trebuia de langa mine.Nu am voie sa ies cu cine vr eu pentru ca poate un prieten d al meu a fost in puscarie, o prietena a lucrat in cluburi in strainatate si asa raman singura..ADIK cu ei care ma vor perfecta si nu inteleg k asa sunt eu defapt.Eu mi-am gandit singura viata pentru ca ei au fost in strainatate si plangeam noptile cand poate ei petreceau.Am si eu o viata si pot sa fac ce vreau cu ea, sunt eu! Scuze k m-am abatut d la intrebarea ta!

| adrykiba a răspuns:

Cunosc situatia ta, am patit-o si eu, doar ca ai mei nu l-au acceptat nici dupa 6 ani, si locuiam impreuna. Poate ca intr-un fel au si ei dreptate cu ceva doar ca nu vrem sa acceptam asta. Oricum de fiecare data cand ai mei is impotriva ma supar rau pentru ca il iubesc.dar dupa ce nu mai merge relatia imi dau seama k totusi au presimtit ei ceva si totusi in noua relatie in care el nu ii acceptat tot la fel fac si eu ma supar pe ei...si tot asa.

Spune-le alor tai k nu mai esti cu el ca sa iti dea liniste pana termini cu examenele, cand iesi, spune-le ca mergi la o prietena sau ceva.eu in locul tau m-as muta cu el sa nu ii mai vad zilnic cum te freaca pe icre.Parintii pot fi cele mai sacaitoare persoane din viata noastra.
Incearca sa fi puternica, orice ai face ei vor comenta mereu, dar nu pune la suflet ca iti faci numa rau.
bafta :*

| SecretLady91523 a răspuns:

Prezinta-l parintilor tai pentru linistea lor sufleteasca. I-al pe prietenul tau si du-l acasa la o cina in familie sau cv de genul ca parinti tai sa vada ca e bine crescut. Vorbeste serios cu parinti tai si spune-le ca il iubesti enorm de mult si nu vrei sa te desparti de el. Mai spune-le ca daca iti vor fericirea...vor intelege. Sper ca te-am ajutat. Take care:*

| DOARoVIATA a răspuns:

Bun. parerea mea daca il iubesti si crezi ca si el te iubeste pe tine nu renunta! dragostea invinge mereu :X alti doresc o dragoste adevarata si nu gasesc iar tu care o ai sa dai cu piciorul happy FUNDAbatting eyelashes

| C0L0R a răspuns:

Cred ca nu ti-ar placea un sfat dat de un baietel de 16 ani dar sfatul meu este sa ii indulcesti pe parintii tai cu tot felul de lucruri iar apoi cand nu mai ii vezi nervosi sa le spui ca asta e il placi din tot sufletul si nu poti sa te desparti de el apoi il duci acasa sa se cunasca a tai iar daca e un baiat cum se cade cred ca parinti tai va vor lasa in pace iar daca nu nu stiu ce mai e de facut dar atata iti zic sa fi fericita deoarece toate lucrurile in viata odata se vor termina doar atata ii spun fi fericita

p.s. sunt colorat happy

| SEBY69 a răspuns:

Depinde cati ani ai,daca esti majora poti incerca sa le zici ceva de genu :Gata! Este viata mea si fac ce vreau cu ea,daca mie imi place de el si lui de mine cine sunteti voi sa ne judecati pe noi? stiu ca poate parea putin obraznic dar eu am avut oarecum o prietena cu care mama mea nu prea era de acord si ma tot batea la cap sa-mi gasesc alta,i-am spus ceva gen ce ti-am scris tie si dupa aia a plecat in bucatarie fara sa zica nimic,am fost sa-mi cer scuze si ea a zis:Nu,nu, nu baiatu mami ai avut dreptate daca va iubiti atunci eu nu am dreptul sa stau in calea voastra, dar sa ai grija, in cel mai rau caz vei primi o palma sau vei fi putin pedepsita, dar eu zic ca merita

| Marian9299292 a răspuns:

Incearca sa porti o discutie matura cu parintii tai si fai sa inteleaga ca pe acest baiai nu trebuie sal placa ei ci tu, spune-le si lor cea ce ai scris aici, cat de mult il iubesti si ce inseamna el pentru tine, si poti sa le ca vremurile sau schimbat nu mai este cum era odata ca parinti sa aleaga partenerul de viata pentru copil,, daca il iubesti atat de mult nu cred ca se merita sa te desparti de el sau sa nu va mai vedeti o perioada, convingeti parinti ca el are cele mai bune intentii cu tine si nu ar strica ca el sa vina si sa stea de vorba omeneste cu parintii tai sau sa vina parintii lui la parintii tai,, sper ca ai inteles ce am vrut sa iti spun, si iti urez bafta in rezolvarea acestei situatii

| loOveeep a răspuns (pentru Marian9299292):

Parintii se cunosc. iar parintii lui ma cunosc si parintii mei il cunosc. sg problema este ca. el este mai scund decat mine iar parintilor mei nu le place asta, nu accepta aceasta idee!