| anonim_4396 a întrebat:

As vrea si eu din partea fetelor care folosesc asa ceva amanunte si pareri despre peliculele contraceptive. Sfaturi, avantaje si dezavantaje, preturi etc

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Citește aici: www.seximus.ro
Pa, pa.

| Missbabydoll a răspuns:

Daca vrei sa folosesti anticonceptionale cel mai bine ar fi sa te duci la ginecolog si el o sa-ti dea unele potrivite pentru corpul tau. Daca nu te duci de rusine iti spun sa stai linistita nu o sa iti faca niciun control, iti va da doar sa faci niste analize. Eu folosesc de 8 zile (nu e o perioada mare asa ca nu te pot ajuta foarte mult) si nu am nicio problema. Doar prima pastila mi-a provocat dureri de cap si ameteli, dar dupa aceea nu am mai avut nimic.
Avantajele ar fi:
-te protejeaza de o sarcina nedorita
- ti se regleaza menstruatia
- nu mai ai dureri cand iti vine menstruatia

Dezavantaje:
-nu te protejeaza de BTS-uri (boli cu transmitere sexuala)
- pot aparea sangerari intre menstruatii, dureri de cap, stari de voma, ameteli etc.

Eu folosesc Milligest care costa in jur de 25 lei.

| Missbabydoll a răspuns:

Scuze o_OL nu am fost atenta. Despre peliculele contraceptive nu iti pot spune nimic, dar sigur te va ajuta cineva. Imi cer scuze inca o data, chiar vroiam sa te ajut blushing

| CaptainUnicorn a răspuns:

@missbabydoll, mersi de informatii, dar eu am scris PELICULE contraceptive, nu PILULE =p

| CaptainUnicorn a răspuns:

Nu-i nimic, si ce mi-ai zis tu mi-a folosit big grin am o paranoia deosebita in legatura cu subiectul asta si inca sunt in cautarea celei mai bune variante laughing si e mult mai ok sa primesc pareri in loc sa dau un search pe google :p mersi again