| madalina_1786 a întrebat:

As vreao sa ma ajutati va rog cu niste sfaturi : am avut o relatie cu un baiat aproape 8 luni... eu inca il iubesc dar el parca nu imi da atentie nu ma saluta, pe mess nu vb deloc, afara nu vorbim...pe fata lui se vede intr-un fel ca ma iubeste pentru ca atunci cand se mai uita la mine foarte rar se uita cu iubire la mine...imi spuneti cum sa il fac sa vorbeasca cu mine... sau daca se poate cum sa ne impacam... va rog frumos fara sa va bateti joc... :-

Răspuns Câştigător
| AnNe a răspuns:

Vai deci eu nu inteleg asculta tu esti fata el baiat el ar trebui sa faca primul pas stiu ca-l iubesti doar ca gandeste-te? oare merita sa ma caznesc eu atata? pentru cine fac eu asta? pentru cineva ce ma ignora si nu-mi d aimportanta si abia d euita o data la mine iti spun ca mereu cand crezi ca nimic nu-si are rostul vine cineva si schimba totul sunt multi baieti si iti poti gasi un baiat care sa merite eforturile tale degeaba te incapatanezi sa ramai cu ala deoarece orcand poate s ate insele cu 10.

5 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Daca omul de ignora, cum poti sa spui ca ti se pare tie ca te priveste cu iubire.
Asta vrei tu sa vezi din parte lui, iubire...dar nu. Treci peste, omul asta nu te mai vrea!
Nu te mai injosi!

| chelie91ptm a răspuns:

Daca se uita cu iubire la tine cu siguranta acum erati impreuna. Nu inteleg cum puteti spune ca te priveste cu iubire daca voi nu vorbiti. Cine stie ce ai facut de l-ai facut sa te trateze cu ignorare, asa sunt toti baietii, cand gresesti e greu sa te mai ierte.

| ingerashhhh a răspuns:

De ce sa umbli dupa el,daca el te ignora,nici macar salut nu spune,tu vrei sa te mai impaci cu el si ca ii spui ca il iubesti? Lasa-l cu Dumnezeu,acum e orgolios,mai tarziu poate va regreta nu se stie,inca conteaza ca tu sa nu te injosesti in fata lui, lasa-l nu vrea nu vrea, nu deasila nu ii poti impune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din moment ce te ignora in felul asta e clar ca el nu simte chiar acelasi lucru pentru tine. Poate motivul pentru care v-ati despartit l-a determinat sa fie asa, nu stiu, detaliile din cadrul relatiei le stii doar tu.

Ceva ce vad destul de des este fraza"cum il pot avea iar, cum pot face sa se intoarca la mine?". Mai oameni buni, lumea nu se termina aici, baieti, barbati sunt destui pe oamant. Din moment de relatia a esuat e clar ca impacarea ar fi cu 50% sanse sa fie una degeaba pentru ca nu mai are acelasi farmec ca la inceput. Te cred ca il iubesti, dar peste 7-8 luni vrei sa zici ca vei fi la fel de innebunita dupa el ca acum? nu credbig grin Sunt sentimente de moment.

o zi frumoasa!

| dragonulcraiovean a răspuns:

Dupa parerea mea trebuie sa fi atenta sa nu fii prea insistenta ca s-ar putea sa pari disperata fi s-ar putea sa fii catalogata cum nu vrei de baiat.
Iar in cea ce priveste poti sa ii dai semne ca il placi si sa creada ca el a facut primul pas, sau poate sa fie timid si in cazul asta tu trebuie sa incerci sa faci primul pas, ori uite idee ceva mai relevanta intreabati parintii (mama sau tata) cu care te ai tu mai bine sa vezi daca te poate ajuta cu niste povesti din tinereatea lor sau cu un sfat sa stii ca de obicei povestile celor trecuti prin viata sunt mult mai utile decat ideeile noastre copilaresti.