| anonim_4396 a întrebat:

Aseara am facut dragoste cu o fata. Aveam prezervativ. Dupa vreo 30-45 de minute s-a rupt prezervativul si instantaneu eu am ejaculat in ea. Nu a avut anticonceptionale si azi de dimineata cred ca a fost prea tarziu sa le ia.
Mi-a spus ca a avut ultima menstruatie cu doua saptamani in urma, deci sunt sanse foarte mari sa ramana insarcinata. Faza e ca nu e nici o problema ca a ramas insarcinata ca eu am 24 si ea are 26 de ani si parintii nostri ar fi fericiti, dar parca nu ne luasem niciodata responsabilitatea de a avea un copil si nici nu suntem casatoriti.
Imi dati si mie niste sfaturi de incurajare si ce trebuie sa facem noi ca parinti si ca relatie?

8 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Spune-ne si noua ce marca de prezervativ era. Asta ca sa terminam cu mitul ca marca x e cea mai tare din parcare.

Prezervativele se rup din vreo 3 motive. aplicare defectuoasa, marime aleasa incorect si insuficienta lubrifiere vaginala. Stiu ca prezervativele par destul de lubrifiate dar nu este de ajuns. Iar daca ai ales o marime prea mica e clar ca se poate rupe, insa daca ar fi intr-adevar asa bune cum se spune, nu s-ar rupe atat de usor cum am tot auzit pe aici ca se intampla.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Poate avorta.

| Sneikays a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Pai, o fata nu poate sa faca avort din 2 motive :
1)ea isi iubeste copilul.
2)daca face avort, poate ca ea nu o sa mai faca niciodata copii.
Gandeste-te si tu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Duceti-va repede si luati pastila de a doua zi cat mai e timp! Ar fi ideal sa va consultati de urgenta cu un ginecolog ca ar trebui sa aiba unul care sa determine ce preparat e mai eficient. Cel putin asa mi se pare firesc pentru varsta la care sunteti pregatiti de a fi parinti (relativ de fapt nu imi pare sa va doriti prea mult asta ci doar ca va complaceti. In fine).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am citit cateva dintre intrebarile pe care le-ai adresat pe acest site si ma rog ca prietena ta sa nu fii ramas insarcinata. Si nici sa ramana vreodata. In mare, ma rog sa nu ai copii, tu esti mai mult decat suficient.

| CheLoo23 a răspuns:

Cred ca cel mai bine si confortabil este sa te imbraci destul de gros sa mergi la cea mai apropiata farmacie un test de sarcina sti tu ce incerc sa-ti explic e cam nasol povestea ta adica ai sanse foarte mari sa fi un tatic tanar... e doar o parere un sfat ce as fi facut eu in locul tau adevarata parere ti-o poate da o tanara mamica sau o fata de cartier care a trecut prin asa ceva femeile stiu mult mai multe despre "acele zile" in care poti avea bebe si acele zile care nu poti avea bebe acum depinde de fata de organismul ei frate te salut ai grija de tine sper ca te-am ajutat cum am putut eu mai bine happy

| Grinch1 a răspuns:

Pai daca nu e nici o problema daca ramane gravida atunci tineti-l!, felicitarii pentru bebe.

| Sneikays a răspuns:

Pai normal, nicio fata nu vrea sa avorteze din 2 lucruri:
1)ea isi iubeste copilul.
2)daca ea face avor, poate ca n-o sa mai faca niciodata copii.