| anonim11_5290 a întrebat:

Aseara am facut sex cu prietenul meu si a fost pentru prima data. Himenul s-a rupt si am sangerat si inca sangerez mult dar am observat cand am fost la toaleta ca "atarna" ca sa zic asa, ceva acolo. Poate fi himenul? si daca este, va pica singur sau cum? imi pare rau dar nu stiu cum sa ma exprim altfel. lol

5 răspunsuri:
| Maxxie a răspuns:

Da..pai himenul este nu ca poate fi.
Stai linistita!

| Alcyon a răspuns:

Ce-ar fi sa mergi la un ginecolog, mai ales ca spui ca tot sangerezi. Nu mi se pare normal sa-ti atarne nu stiu ce pe-acolo, fiindca himenul ala e doar o pielicica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la doctor.

| rotwath123 a răspuns:

Annular: Himenul formează un inel în jurul deschiderii vaginale.
Septal: Himenul formează unul sau mai multe fâșii de țesut deasupra deschiderii vaginale.
Cribriform: Himenul acoperă intreaga deschidere vaginală, dar prezintă mai multe deschideri mici.
Parous introitus: se referă la resturile de himen care rămân pe marginile deschiderii vaginale după nașterea unui copil.
Zimi cam care dintre astea e>>>?