| Daei a întrebat:

Aseara mi-am pus busuioc sub perna si am visat 2 baieti. unul e actualul meu prieten si celalalt a aparut doar pentru cateva secunde si nici nu i-am vazut fata, nu mai tin minte ce era cu el laughing. Ce inseamna asta?

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Visele in care apar baieti necunoscuti la care nu se vede fata, sunt de bun augur si prezic bucurie pe plan profesional si familial.

| Daei explică (pentru onasis1961):

Pai si eu ce sa inteleg? ca ursitul e actualul meu prieten?

| soul2soull a răspuns:

Explicatia stiintifica ar fi urmatoarea :
In timpul somnului creierul incearca sa gaseasca rezolvari problemelor intalnite in ziua respectiva de asta uneori cand te trezesti ai o idee in cap despre cum ai putea sa faci un lucru desii cu o zi inainte nu stiai.
Baiatul respectiv care nu i-ai vazut fata poate fi o persoana care ai zarit-o pe strada sau la scoala cu coada ochiului sau chiar pentru o secunda. visul este o realizare deghizata, mascata a unei dorinte refulate, reprimate.

| Rihanna18 a răspuns:

Va mai dura relatia cu actualul tau iubit,iar urmatoarea ta relatie, probabl, va fi cu un baiat pe care inca nu il cunosti.[Deaceea nu l`ai vazut la fata pe baiatul respectiv]