| iuliaiulia a întrebat:

Aseara prietenul meu m-a intrebat daca nu vreau sa ne incepem viata sexuala ( desi eu am 14 ani si el 16 ), eu i-am spus ca nu sunt pregatita si ca nu pot acum fiidca mi-e frica. El mia zambit(putin dezamagit) si a mers pana la baie... cand s-a intors (dupa o bucata buna de timp) a venit m-a sarutat si mi-a spus ca se grabeste acasa.Credeti ca s-a suparat?

Răspuns Câştigător
| turist a răspuns:

Mai ai timp pentru a-ti incepe viata sexuala! Pentru asta trebuie sa fii pregatita atat fizic cat si sufleteste! Ce fel de prieten este acela care te zoreste...mai ales la 14 ani?
N-are importanta daca s-a suparat sau nu, important e ca Tie sa-ti fie OK! Oricum n-o sa tii un tip langa tine cu faptul ca te-ai bagat in pat cu el!
Numa bine!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu stiu daca s-a suparat, dar nu conteaza. Pana la 17, 5-18 ani e foarte periculos pentru tine sa-ti incepi viata sexuala. Spune-i ca inceperea vietii sexuale inainte de maturizarea complet a colului uterin e unul din cei mai importanti factori de risc pentru cancerul de col si tu nu vrei sa ajungi la 30-35 de ani bolnava de cancer. daca te iubeste macar putin, va intelege si te va astepta cei cativa ani necesari.

| CevaNormal a răspuns:

Evident ca s-a suparatwinking, dar este o suparare infantila laughing, explica-i cu un ton destul de hotarator, ca el trebuie sa se gandeasca la tine, nu numai la dansul.

| butt3rfly16 a răspuns:

Cel mai probabil, pentru ca a primit un refuz care nu i-a picat bine deloc dar nu te grabi sa faci acest pas, deoarece cand va sosi momentul totul va veni de la sine mai ales cand din partea amandurora sunt implikte sentimentehappy

| Sara a răspuns:

Sa se supere pana nu mai poate. Ai timp sa ti'o incepi,. Daca te iubeste te va astepta si va fi surprins cat de repede vei fi tu pregatita. Daca te va face sa te simti iubita cu adevarat, adorata, sa ajunga sa iti iubeasca si cea mai mica particica a corpului, atunci sigur ca o sa poti sa faci si sex cu el. Nu e destul sa fiti cuplati, stii, trebuie sa te dezvolti si psihic si fizic. Sper ca ti am fost de folos, pa pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La varsta asta vorbitzi despre sex? mai bine ati discuta despre temele de la scoala... el este un copil care habar nu are ce inseamna o viata sexuala.