| maftei a întrebat:

Asi vrea si eu sa va antreb ceva.Ami place de un baiat el are19 si eu 24 problema este ca eu am un copil cu cineva dinainte(asta e vb de 3 ani cat are si fata mea). eu l-am antrebat direct daca ma place si mi-a zis ca da foarte mult si eu al plac la randul meu. Dar cand l-am antrebat daca vrea sa fie cu mine mi-a zis ca nu pentru ca este la mijloc copilul meu. Ce ar trebui sa fac sa fie cu mine si de ce credeti ca al ancurca copilul? Sa mai insist sau nu?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, nu mai insista, din moment ce nu te accepta asa cu copilul tau, atunci nu are rost sa te mai gandesti la el; daca te iubeste pe tine, iti iubeste si copilul si il accepta, dar el poate nu vrea sa fie cu o fata care are copil, un copil care nu e a lui; asa sunt unii, vor femei fara obligatii si responsabilitati, sa fi libera, dar totusi un copil este cea mai mare bucurie a unei mame si mai important e copilul decat un baiat... el este tanar, fara obligatii, nu vrea sa se lege la cap, normal ca un copil e o bucurie dar pentru. un tanar nu e chiar asa...
Nu stiu de ce il incurca copilul, poate pentru.ca nu vrea sa ii poarte grija ca odata ce se ia cu tine, devina si el tatic, chiar daca e vitreg, si poate de aceea nu vrea sa fie cu tine.
Dar lasa-l draga ca mai sunt barbati, mai maturi care desi ai un copilas, nu te va respinge, ci te va accepta si pe tine si pe fetitia, ta; apropo, sa iti traiasca, daca sunteti cele din poza, sunteti foarte frumoase kiss.

5 răspunsuri:
| Contrast a răspuns:

In momentul in care in viata nostra apar copiii, nu mai putem sa luam decizii cu privire la viata noastra scotand copiii din ecuatie, vor ramane ai nostri toata viata, si indiferent pe cine vom alege sa ne stea alaturi de-a lungul vietii, nu trebuie sa uitam ca isi va lasa amprenta asupra copiilor nostri!
Un om care refuza o relatie doar pentru puerilul motiv ca ai un copil, nu va fi capabil toata viata sa ti-l iubeasca, nemaivorbind de faptul ca fiind difetenta de varsta care e, ma indoiesc de maturitatea lui, sau de dorinta de a-si intemeia o familie atat de curand. Nu spun ca nu pot exista tineri de varsta lui care chiar inteleg lucrurile asa cum ar trebui, si care dau dovada de o maturitate fantastica, dar in cazul de fata nimic nu pare a fi de partea ta.
Binen'teles ca alegerea iti apartine, si numai tu stii ce astepti cu adevarat de la relatia aceasta, tu stii de fapt ce-ti poate oferi el, astfel incat sa compenseze lipsa interesului fata de idea de a forma o familie cu voi.
Din felul in care ai pus problema:, realizez ca tu de fapt esti foarte hotarata in alegerea facuta, dar nu uita ca deciziile noastre ii afecteaza in primul rand pe cei de langa noi, pe cei dragi... iar in situatia de fata, copilul tau pe langa faptul ca este primordial in viata ta, este total dependent de tine, deci automat toate deciziile tale il vor afecta, mai mult sau mai putin, direct sau indirect, in schimb multe intr-o maniera irevocabila!
Parearea mea, ca mama in primul rand, ca femeie nu in ultimul rand, nu stiu cat valoreaza el in ochii tai, dar nu mi-as pune copilul pe altarul inchinat unui barbat, pentru nimic in lume partenerul ales trebuie sa ma respecte in primul rand, sa ma iubeasca asa cum sunt, si nu in ultimul rand sa-mi fie alaturi la bine si la rau asa cum aleg sa-i eu si eu lui!

| Maria46854213 a răspuns:

Eu spun să nu mai insiști deoarece nu ai vrea să îți dai copilul deoparte din cauza unui bărbat, cand mai sunt atâția în lumea asta care o să te iubească și pe tine și pe fetița ta.

| Stefania a răspuns:

Nu mai are rost`straight face

Esti fff frumoasa si trebuie sa-ti gasesti si u pe cineva la randul tau ca sa o placa si pe fetita ta si si pe tine.Este fff frumusica`love struck.

Numai bine kiss!

| Marijuana a răspuns:

Bai nene eu nu`ti zic nimic decat SA NU CUMVA SA LASI COPILUL PENTRU ALA angry NU se merita...Bine zis,"te place", doar atat, daca te iubea accepta copilashul asta si ink vreo 3 daca mai aveai.

Cu ce sa-l incurce un ingeras?straight face Doar ca e prea...sa gasesc cuvantul potrivit...mai bine nu ca pe urma incep sa jignesc si nu e binelaughing concluzia o tragi singurawinking

| theoneandonly a răspuns:

Ar trebui sa renunti. Incearca sa te intorci la scoala. Macar la orele de limba si literatura romana. Daca vorbesti cum scrii s-ar putea sa nu fie fetita cea care il sperie.