| Anxiousy a întrebat:

Asta seara, i-am pregatit un moment romantic iubitei mele (1 an si 4 luni), cu lumanari parfumate, petale de trandafir, muzica romantica, mi-a spus ca i-a placut, nu s-a asteptat la asta si ca am surprins-o intr-un mod placut, a fost de vis. (Este prima relatie a ei, sunt primul baiat pentru ea a fost o dragoste la prima vedere o respingeam eu la inceput dar am zis sa incerc si cu ea pe langa alte fete, si m-am indragostit de ea).

In seara asta, am excitat-o, i-am facut si oral, era uda toata, tremura de placere, doar ca nu a intrat tot penisul meu in vaginul ei, nu a curs deloc sange, si daca vroiam sa intru mai mult, era foarte stramt si intra greu, si o durea foarte foarte tare si ne-am oprit. Mai este virgina? Nu i-a curs sange. Am intrat in ea cam 5-6 cm.

Ce pot face ca data viitoare sa intre toata? Ce pot face sa nu o mai doara asa rau? Chiar nu mai putea rezista? A mai vrut sa incerce de cateva ori (fara sa ii spun eu) dar nu putea, mereu aceeasi durere, placere mai putina. Pozitia misionarului (din ce am inteles este cea mai buna pentru o virgina) Data viitoare cand vine la mine vom incerca iar, dar ce sa fac sa nu o mai doara asa rau, cum sa ii fac durerea suportabila? Era excitata, era uda, tremura de placere cand i-am facut oral

Data viitoare sa intru tot asa cu blandete si incet in ea? Sau sa intru deodata fortat (ma gandesc, ca poate asa va simti durere putin mai mare, dar o singura data si gata)

Vreau sfaturi de la cei care au mai avut virgine.

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

1. Nu mai e virgina
2. inca nu i s-a rupt himenul iar prostia aia cu sa intrii o data si brusc e o aberatie. Nu o face.
Trebuie lubrifiat f mult zona si trebuie sa te opresti cand o doare.
La unele femei himenul se rupe mai greu si e nevoie de mai multe incercari. Iubita ta e una din ele.
Ai rabdare ca nu o sa dureze asa la nesfarsit.

| Azµre a răspuns (pentru Vix999):

Bun răspuns, bravo.
PS; Dăi fundă la fată!

12 răspunsuri:
| anka89 a răspuns:

Deci...virgina inca mai este, la partea ca nu i-a curs sange ii din cauza ca nu ai intrat tu de tot, asa ca la durerea pe care o are poate sa ii curga sange cand o sa duceti treaba pana la cap, dar s-ar putea sa nu-i curga sange, nu la toata lumea este la fel.In caz ca nu o sa-i curga sange si o sa folositi prezervativul(ceea ce va recomand) arunca o privire pe el la sfarsit sin poate ai sa zaresti doar niste urme.
Data viitoare incearca o stimulare cu degetul pentru a o ajuta sa se relaxeze, din cauza ca e virgina si mai e poate si putin agitata, na...prima oara, nu se poate relaxa si de aici vine durerea si mai mare.Nici sa nu te gandesti sa intri dintr-o data,gandindu-te ca intra si gata durerea ii mai mare, dar s-a scapat.
La o fata virgina ii greu pana intra, dar pe tot parcursul actului sexual o sa o doara, nu ca la inceput cand o sa intre, dar o sa o doara.Partea cealalta ar fi ca nu o va durea doar prima oara ci si o adoua poate si a treia(bineinteles ca durere va fi suportat dupa ce ai dezvirginat-o deja) si o sa fie din ce in ce mai bine.
Deci sa recapitulam,din cate am citit mai sus preludiul a fost cum trebuie, dar sa incerci si cu degetul inainte pana vezi tu ca s-a relaxat si apoi incet incet treci la punctul culminant.
Daca vrea sa stea ea deasupra, o sa ii fie mai bine, v-a putea face ce vrea ea si se va opri cand simte ca o doare, convinge-o sa stea deasupra pana intra si vrea 5 minute dupa si apoi poti relua tu.
Eu ti-am scris cam ce am facut si eu, ca si la mine durerea a fost grozava, poate asa o sa faceti si voiwinking

| BoBoLiNo92 a răspuns:

O femeie este virgina pana in momentul in care i se rupe himenul si curge sangele. De regula, femeile sportive au himenul elastic si se rupe mai greu. Intr-adevar o virgina este strimta, oricine stie asta. O poti dezvirgina cu degetul, nu este asa de dureros pentru ea si nici pentru tine. Daca spui k i-ai facut sex oral, inseamna k nu iti este sila de asta. Mult succes

| doc69 a răspuns:

Au fost emotiile ff mari ..nu fi brutal sub nici o forma.preludiu prelungit chair daca tu nu iti dai drumul i mportant este sa te daruiesti ei si sa ii daruiesti ei placere..sa capete incredere in ea sa simta cat de mult o iubesti si sa capete siguranta..are nevoie de siguranta. vorbiti mult spuneti-va direcvt tot ce simtiti cum simtiti ce nu place ce place..insista pe ce place..nu era pregatita si tu nu ai avut suficienta rabdare atata tot.fa cum am spus si o sa simti schimbarile..repet sub nici o forma nu forta si nu fi brutal..amana mai bine aveti preludiu prelungit de mai multe ori decat sa fii brutal.multa santatate si sa fiti fericiti

| R3DAOT a răspuns:

Deci himenul se poate rupe fara sa curga sange, am avut deaface cu asa ceva, dar se poate sa nu se fi rupt, dar daca ai zis ca ti-ai introdus penisul 5-6 cm se poate sa se fi rupt dar se poate sa nu se fi rupt, pentru ca sunt fete care au himenul elastic si acesata se rupe mai greu.

Eu zic sa o luati incet, am patit cu actuala iubita, era virgina si stramta, la fel ca pe pr ta o durea foarte tare cand incercam sa introduc penisul mai mult, dar am luat-o incet am tot incercat de mai multe ori, de 9 sau 10 ori am incercat pana am reusit sa introduc toata si ca ea sa scape de dureri. trebuie sa fie excitata foarte tare si iti recomand sa folosesti si lubrifiant, fai oral, joacate cu sani ei, sarut-o pe gat, burta spate, urechi... incearca sa o exciti cat de mult poti si faceti lucrurile treptat, cate-un pic de fiecare data, dar daca zice ca o doare opritiva. Sau pentru inceput incearca sa bagi un deget, apoi 2 si pe urma sa introduci penisul. Mult succes sa aveti.

| Oana92 a răspuns:

Frumos gestul tau!
Nu mai e virgina!
Pentru a-i usura durerea iti recomand sa folosesti lubrifiant, cat mai mult lubrifiant. Pozitia e ok, daca va sta ea peste nu se va lasa in jos din cauza durerii, pastreaza pozitia misionarului macar pana intri de tot. Nu forta nota, adica fi bland in continuare, nu o brusca.

Si sa nu uiti de prezervativ!

| dragos9234 a răspuns:

Foloseste lubrifiant!
Chiar si dupa ce himenul ii va fi rupt, probleme vor mai exista la inceput.

| Vix999 a răspuns:

Multumesc pentru funda.
Vreau sa fac o clarificare pentru cei care au raspuns aici : Din momentul in care o femeie are ORICE FEL de tip de contact sexual, ea NU mai este virgina.
Incetati cu aberatia asta cu virginitate = himen.
Sunt femei care se nasc fara himen.
Sunt femei la care se rupe de la un simplu spagat sau mers pe bicicleta.
Sunt femei care fac sex ani de zile si nu li se rupe himenul si e nevoie de chirurgie.
De asemenea sunt femei care isi refac himenul.
Serios, incetati cu aberatiile. Adica o femeie care face sex oral si anal este virgina pentru ca are himenul intact?
Pe bune acum...

| Q69 a răspuns:

Nu este obligatoriu sa curga sange
sunt multe cazuri in care himenul este "rupt"
asta se intampla la practicantele anumitor sporturi
pe viitor poti sa folosesti lubrifianti speciali
dar sa nu uitam de folosirea obligatorie a prezervativului care este destul de lubrifiat si ne fereste de sarcini nedorite si B.T.S

| ctlaida a răspuns:

Deci:
1.Ia-o usor NU o data si tare.
2 ESTE virgina.
3. Durerea vine o data cu placerea
4.AI RABDARE! si incearca sa intelegi ca pentu ea este cea mai dureroasa dragoste!

| Geno a răspuns:

Nu e obligatoriu sa i se rupa himenul din primul contact sexual, o cunostinta de-a mea a ramas insarcinata si fara sa i se rupa himenulhee hee si nu era prima dat cand o facea si mai cunosc o fata care o fost al ginecolog si i-a zis ca poate naste naturat si himenul sa nu se rupa pentru ca e ft elastic. in legatua cu intratu, poate nu era pozitia buna pentru dansa, sunt o gramada de pozitii ai de unde alege!