| ingerassecret a întrebat:

Astazi a fost o zi dureroasa pentru mine sad.Am avut o discutie serioasa cu fostul meu prieten si mi-a spus ca el in momentu de fata ma vede doar ca pe o simpla prietena nimic mai mult si ca a tot incercat sa se impace cu mine sa vada daca ii revin sentimentele pentru mine dar degeaba.Ca a tinut la mine, ca am avut clipe si amintiri frumoase dar nu a fost sa fie.Trebuie sa mergem fiecare pe drumul lui si ca viata merge inaintesad
Abia m-am abtinut sa nu plang.Eu in ca tin la el enorm.
Cum sa uit aceste cuvinte ce mi-a spus, oare cum si mai ales cum sa il uit pe el? sad
Oare cum?sad prima mea iubire.
De cand am auzit cuvintele astea nu ma mai pot opri din planssad

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poti plange cat doresti pana vei intelege ca nu esti prima fata pacalita de un baiat, bineinteles cu voia ta si de asemenea mai trebuie sa intelegi ca o relatie nu este ceva etern.

| h3r a răspuns:

Măcar a fost sincer, a recunoscut.
Înțelege că nu se mai poate, el nu te iubește și nu îl poți ține lângă tine așa...
Te sfătuiesc să începi să-l eviți, mai exact să nu-l mai cauți! Altfel o să te rănești singură.
O să uiți de el...așa cum a uitat și el de tine într-un final.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Baga plans pana nu mai poti, si cand obosesti si simti ca nu mai poti, apucate iar de plans, pana vei realiza ca asta e viata, prima iubire nu e neaparat marea iubire

| Cristiann25 a răspuns:

NU il poti uita oricat ai vrea! Tot RESPECTUL pentru el ca a fost sincer si nu si-a batut joc de tine! Mai lasa-l poate o sa-si revina si o sa fii din nou cu el.Incearca sa vezi MEREU partea buna/frumoasa a lucrurilor, lucrurile frumoase ce s-ar putea intampla.Te pup!