| 78buc a întrebat:

Astazi am observat ca am scurgeri vaginale de culoare cafenie inchisa,apropo sunt abundente, azi pentru prima oara am observat.De ce sunt asa?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La unele fete/femei apare ( uneori ) o sângerare redusă/maronie ( "scurgeri vaginale de culoare cafenie inchisa" ) 1-2 zile ( la începutul menstruaţiei ) şi/sau 1-2 zile la sfârşitul menstrei.

Este o situaţie relativ normală şi destul de des întâlnită - deci, NU ai de ce să te îngrijorezi!

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Ai multe întrebări legate de prima menstruație! Înseamnă că ești micuță și nu ți-a venit.
În acest caz, acele scurgeri sunt semne că o să-ți vină menstruația!

Vorbește cu mama ta despre asta!

| Danysan a răspuns:

Scurgerile vaginale de culoare cafenie inchisa cum zicea o fata pe aici intr-un alt comm se datoreaza cica faptului ca vaginul se curata -sau semnaleaza prezenta unor chisturi -.

| HaHaGirl a răspuns:

Ti-a venit ciclu' vreodata? sau abia a trecut si mai e putin ori esti bolnava jos