| Puxy:X a întrebat:

Astazi fostul iubit m-a sunat din noua {eu ink tin la el} cand ii vad nr-ul p tel nu stiu o parte din mine zice sa nu-i mai raspund si cealalta da sa-i raspund.

Defiecare data ii raspund pffcryingcrying totuji m-a inselatsadcrying

El vrea sa ne impakam dar nu stiucryingcryingcrying

ce sa fac? un sfat util va rogg?

fundita:X

Răspuns Câştigător
| mystik a răspuns:

Draga puxy, Mare iubire mare… pana intr-o zi cand el te insala. Suferi, iti vine sa te razbuni, sa-l ranesti si tu, sa te desparti de el. Si totusi, gandul de nu-l mai vedea niciodata te inspaimanta. Ce sa faci, cum e mai bine? Intotdeauna exista o solutie. Daca intr-adevar regreta ce a facut, el va fi mai atent, mai grijuliu si mai iubitor. Astfel, aveti sansa de a o lua de la capat, intr-o relatie fara secrete si fara sa repetati greselile din trecut.Aici mai poate fi si astfel. Daca l-ai iertat o data, s-ar putea sa se invete. Va cere sa il ierti si a doua, si a treia, si a patra oara... Se creeaza un cerc vicios, din care va fi mult mai greu sa iesi, decat daca tai raul de la radacina. Gandeste-te daca vrei o relatie in care doar tu sa lasi de la tine. Daca te-a inselat o data, nimic nu iti garanteaza ca nu o va mai face si a doua oara. Relatia nu va mai fi la fel, tu vei trai mereu cu frica urmatoarei dezamagiri. Asta nu va face decat sa dauneze relatiei voastre, pentru ca tu nu vei mai putea sa te implici trup si suflet.Mai cintareste si gindeste-te ca el nu-i unicul baiat din lume.succes

4 răspunsuri:
| claudiu123 a răspuns:

Uite nu depinde de noi inima ta va alege dar parerea mea nu te mai impaka ca degeaba se va invata (ee... pai tampita aia ii e dor de mine si ne impacam iar ) o sa se invete nu mai fi cu el nu te merita vei gasi altul si mai siwinkingwinking

| KiddSimo a răspuns:

Iubita mea.Inimii nu`i poti poruncii niciodata.stiu cum e.asa am facut si eu. tineam mult la un baiat era universul meu nu puteam traii fara el.si el m`a inselat.eu zic sa il ti putin pe jar. daca tine la tine cu adevarat va insista mult. tu fa`ti datoria si da`i peste nas. spune`i ca te mai gandesti.incearca sa iesiti undeva dar nu decat voi 2.mai ia`ti cativa prieteni(baieti si fete)si fa`l sa simta ca poate sa te piarda oricand.

| ana_3219 a răspuns:

Razboiul dintre inima si ratiune! daca inima va invinge pentru un moment intotdeauna ratiunea va dainui asupra ta! stii si tu ca nu e bine sa te impaci cu el... mai e vorba aia "Daca a facut-o o data, o va face si a -2a oara!" nu se merita. timpul vindeca ranile astea. e greu la inceput, dar e mai bine asa!

| Markus_4003 a răspuns:

NUUUUUUUUUUUUUUUUUU nu trebuie sa faci creseala asta pentru ca gandeste-te la tine, gindestet ca atunci cind v-ati despartit nu sa gindit la asta? Trebuie si tu sa ai midria ta de domnisoara sa te tii putin mai presusa, asta e parerea mea happy bafta Dar stii cum este o vorba asculta pe toti dar fac um vrei TU! big grinbig grinbig grin