| Pufuliky a întrebat:

Astazi prietenul meu mi-a zis ca daca nici dupa ce facem un an de cand suntem impreuna nu facem dragoste nu mai sta cu mine suntem impreuna de 7 luni. eu i-am zis ca daca m-ar iubi ar mai astepta si mi-a zis ca nu poate sa astepte mai mult de un an ca are si el nevoie si nu vrea sa ma insele voi ce credeti ma iubeste sau nu? eu am aproape 18 ani iar el 18 jumate

Răspuns Câştigător
| silvia_6639 a răspuns:

E normal sa vrea asta, orice baiat vrea sa faca dragoste cu prietena lui asta nu inseamna ca nu te iubeste poate daca o faci cu el o sa tina si mai mult la tine, si daca a zis ca nu vrea sa te insele fa-o cu el nu ai nimic de pierdut...

9 răspunsuri:
| oana_9912 a răspuns:

Probabil ca tine la tine, dar tu trebuie sa simti ca e momentul sa faci asta, sa te simti pregatita, sa-ti asumi niste riscuri... mie pr meu nu mi-a zis sa o facem. a venit dl sine.si acum avem destul timp de cand suntem impreuna si ne intelegem de minune.sa nu faci un lucru daca nu-l simti, daca nu ti-l doresti. daca vrei sa ma intr ceva imi dai msj pe privat pup succes>big grin

| roxx_5565 a răspuns:

Nu stiu...

Fa ce vrei dar eu nu stiu

poate ca dp ce o sa faceti,,
o sa te lasee...

mai asteapta putin si vezi ce o sa se intample daca nu o sa mai aiba rabdare si asa refuza`l

tb ta!

te pup:*

| v1sE a răspuns:

Vrea doar sex si dupa te lasa, parerea mea.

| Dydy_7659 a răspuns:

Sincer ns exact ce simte el pentru tine. Dar daca te-ar iubi cu adevatar te-ar intelege si mai ales te-ar lasa sa te simti pregatita. Ok e adv au si ei nevoile lor dar cand iubesti si mai ales respecti persoana de langa tine nu ii ceri asta sau faci presiuni asupra ei. Cum face el daca nu te culci cu el va despartiti. Acum faci cum consideri, dar sfatul meu este sa o faci atunci cand consideri ca vrei si ca esti pregatita si mai ales daca merita pentru a nu regreta mai traziu. Asa ca nu ceda insistentelor lui. Bafta kiss

| alex18_3754 a răspuns:

Nu pune problema ca vrea doar sex si dupa aia sa o lase daca vroia doar sex ganditiva el are 18 ani jumate sta cu ea de 7 luni o lasa de mult si se ducea la alta care ii dadea de toate el e dispus sa astepte dar are si el o limita si plus de asta tu pana la ce varsta o sa astepti gandeste-te ai 18 ani traiesteti viata
parerea mea acum faci ce vrei tu decizi
te pup :*

| andradat a răspuns:

Daca tu te simti pregatita, fa'o! Nu este interzis pentru niciunul din voi eu va apreciez ca v'ati pastrat, cel putin tu, pana la varsta asta. happy
Nu'i da niciun raspuns si cand te simti cu adevarat pregatita, surprinde'l. sa fie o noapte de neuitat pentru amandoi. Si ah, eu una nu consider ca vrea doar sex si te lasa. Daca ti'a demonstrat in astea 7 luni ca te iubeste, nu cred ca ai de ce sa te indoiesti de el. Succes pupici si bafta la decizie!

| Anileda a răspuns:

Te iubeste, adica vorba lui cat sa mai stea si el...
Oricum, faci cand te simti pregatita

| Crisstina a răspuns:

Pai, se pare ca baiatul asta chiar tine la tine din moment ce te-a asteptat atata timp si te asteapta inca. E normal sa-i trebuiasca, pentru ca totusi... e baiat! Apreciaza ca ti-a spus ca vrea sa o faca cu tine, nu cu alta! Daca e o relatie serioasa si va iubiti de ce nu te gandesti sa faci asta? Daca ai incredere in el, e de treaba si va intelegeti bine, de ce sa nu o faci? happy Intr`un fel ai dreptate si tu si el. Incepe si gandeste`te si la ce ti-a propus. daca merita, de ce sa nu o faci? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca tine la tine, acum nu stiu daca te iubeste, ca ete nah iubire la opspe` ani:d. Dar el a fost sincer cu tine si ti-a spus ca decat sa te insele, prefera sa va despartiti, e si el baiat are nevoile lui. daca nu te simti pregatita, inseamna ca n`ai incredere in el...nu e el:d.

Daca nu vrei s`o faci, n`o fa, este timp` stai linistita:*. Propune`i sa fie mai tandru, mai iubitor, lipicios, lingusitor cu tine, asta sigur te va inmuia:dlaughing.

Multa bafta Pufulikyule`!love struck