| Maly29 a întrebat:

Ati alege sa ramaneti intr-o relatie in care unul din parteneri a inselat (la nivel de peeting - fără act sexual)?
Credeti ca ar putea fi o relatie sănătoasă sau ar fi una toxică?

Răspuns Câştigător
| exactcetrebuie1 a răspuns:

Nici sa nu te gandesti. Eu am trecut prin asta cu toate ca nu pot spune ca m-a inselat insa numai gandul te omoara si nu ar merita asemenea chin nici daca as avea de cealalta parte pe Gal Gadot. Nu as ramane, eu unul am trait numai cu ideea ca ma insela si practic ma imbolnavisem eu singur si crede-ma, odata ce te si inseala nu mai e nimic de facut, pe langa lucrurile astea bazeaza-te pe faptul ca sunt atat de multe persoane in jurul nostru, atatea optiuni si locuri de mai bine...tu trebuie sa ramai disponibil/a si lucid/a incat sa nu-ti fie teama sa pui punct. Daca nu e toxica acum, va fi peste un an, pune punct pentru ca ai numai de castigat chiar daca la inceput e greu.

16 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

1. Nu.
Indiferent că nu a avut loc un contact sexual cu penetrare.
Ma gândesc la partenerul meu care incearca sa-i provoace placeri sexuale alteia. Practic, tor aia este.
Ar putea să fi doar toxică, dacă este să contintue.

| Maly29 explică (pentru Ofiintă):

Si daca nu esti o masturbare? doar atingerii mai puțin in zona intimă.

| Ofiintă a răspuns (pentru Maly29):

Ți se pare firesc să atingă o altă persoană în zona intimă?

| Adry05 a răspuns:

Am rămas în liceu și nu am mai avut niciodată încredere deplină în acea persoană, deci eu aș zice toxic și bye bye. pentru mine la fel de înșelat e și sărutu și sexul. eventual mai merită să-i dai o șansă dacă simți că poți unei astfel de relații dacă la mijloc aveți o casă, lucruri strânse împreună și copii. dacă e î perioada tinereții cu nimic de pierdut, just go.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu as accepta sa fiu inselata, sub nici o forma.

Nu am inteles ce vrei sa spui prin "la nivel de peeting".
Te sfatuiesc sa folosesti doar limba romana, daca nu ai habar de engleza.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Treaba lor ce fac, dupa mine nu este deloc ok sa faci asta, daca cineva a inselat... nu exista garantia ca nu poate sa o mai faca odata. Asta doar in cazurile exceptionale.

Dar daca cei doi parteneri mentionati de tine, nu au nicio problema (la modul general) treaba lor ce fac.

Numai bine! ^_^

| Sofer a răspuns:

Relație toxica laughing evident ca nu as putea sta.
Dar gândeștete ca poate sa o facă pe la spate fără sa afli ca are și alte aventuri.

| Nemessys a răspuns:

Nu, pentru ca din acel moment increderea ar fi distrusa si nu s-ar mai putea reface.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu. Eu nu iau ce arunca altii sau ceva la care sa aiba acces toata lumea. Mie imi place sa merg cu masina personala, nu cu transportul publicwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| MValentin a răspuns:

Ca sa fiu sincer sa stiu ca iubita mea s-o lasat masturbata de altul... ar fi putin toxic si ar fi foarte nu stiu, sigur nu ar fi ca la inceput dar probabil as trece peste dar oricum anumite așteptări deja s-ar duce...

| jkhdjkshnbqahkf a răspuns:

Daca as fi prost, da

| Iulia203 a răspuns:

Rămâi cu acea persoană și dacă te mai înșeală te desparți de ea/el