| SofiaAbigail a întrebat:

Ați avut parte si voi de o dragoste la prima vedere? Și daca da, încă țineți la persoana respectivă? Eu de ex am avut parte.Am avut o relație cu persoana respectivă in liceu, pe care nici azi n.am uitat o si la care inca mai țin, deși au trecut câțiva ani. Cum reușiți să treceți peste aceste experiențe?

6 răspunsuri:
| ayse21 a răspuns:

Esti tanara, du-te si distreaza-te, mergi in cluburi.Si eu am avut o experienta de genu in generala dar, acum suntem prieteni, buni prieteni.

| SG1995 a răspuns:

Am avut gen first love at first look, dar nu a fost nimic memorabil. Pe altă parte pe tipa de care m-am îndrăgostit penultima dată mi-o amintesc clar.

| RAY a răspuns:

E atractie fizica nu iubire

| Plato a răspuns:

Dpmdv, e singurul mod de a te indragosti.

| ShamelessQboy a răspuns:

Aia este atractie fizica, dragostea se instaleaza treptat cu cat cunosti mai bine persoana si te indragostesti de felul ei de a fi.
Si cum adesea se intampla sa te indragostesti de persoana care te-a atras fizic de la prima vedere, noi o numim dragoste la prima vedere.

| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar daca au trecut mai mult de 55 de ani, imaginea primei iubite in mintea si inima mea este persistena si prezenta si acum. Chiar si daca din nefericire, de mai mult timp ea nu mai este prezenta printre noi. big grin