| Acadeeeaa a întrebat:

Ati face sex oral prietenului vostru daca aveti o relatie de 6 lunibig grin?

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Fara a ma depune intr-o situatie conflictuala cu tine, nu sunt de acord cu ceea ce ai zis. Raspunsul user-ului @Noname, cu care nu ma inteleg de altfel, mi se pare chiar extrem de bun.
Sa enumeram putin observatiile de la care privesti gresit:
1. Tu vorbesti de sexul oral practicat de femei. Sa spunem faptul ca sexul oral este atat la barbati, cat si la femei. Aceasta placere poate fi reciproca.
2. Tu acuzi si dai in altii, dar afirmi faptul ca aceasta este o pervesiune sexuala. In privinta ta, poate fi o perversiune sexuala. Asa cum a spus si NoName, fiecare-si stabileste limitele placerii.
3. Nu stau sa-ti fac educatie sexuala, nu vreau sa inclini ca am scopul asta. Dar eu-ti spun ca, la consultarea unui psiholog, specializat poate si-n sexualitate, majoritatea dintre ei iti vor spune ca aceste lucruri sunt ok, ca ele nu pot fi considerate ''gesturi salbatice.''
4. De exemplu, eu nu consider ceva normal sexul anal intr-o relatie. Aici vorbim de amor. Dar, nu-i acuz pe cei care o fac. Poate inca nu mi-am intrecut eu anumite limite, poate am prejudecatii, principii ambiguu sau limitate. Poate ca nu consider necesar. Poate ca nu vreau. Dar toti acesti de ''poate'', nu ma fac sa acuz pe cei ce abordeaza acest ''sex'' in viata conjugala.
5. Sexul oral este un subiect tabu. Ce intra in dormitor, nu mai iese. Daca nu-l faci, nu vad pentru ce sa acuzi, sa dai in stanga si-n dreapta. Nu te bagi, si-am incheiat povestea. Fiecare are viata lui sexuala, fiecare si-o asterne, impreuna cu partenerul/partenera.
Personal, consider ca o buna parte ce critica un anumit tip de sex, sunt frustrati. Pe altii ii consider limitati, ca-si impun bariere. Fix ca unii care il iau pe ''nu'' in brate, fara sa stie despre ce e vorba. Pe mine ma amuza, cateodata, astfel de situatii. Iar asta fiindca EU, impreuna cu EA, decidem chestiile in pat, EU, impreuna cu EA, hotaram daca sa intrecem anumite faze ale placerii. Ceilalti pot sa behaie cat vor. EU nu stau la fundul altora sa vad ce fac, fiindca nu ma intereseaza. A acuza sexul oral, este ca si cum ai acuza si homosexualii, de care nu-mi sunt deloc simpatici. Dar, e decizia lor, sa fie sanatosi. Atat, si nimic mai mult. Fiecare-si dedice placerea. In rest, sunt vorbe, frustrari, invidii, neimpliniri, barfa.

66 răspunsuri:
| raluk27 a răspuns (pentru angeldevil_7103):

Observati ca cei care sar cel mai mult sunt baietii?
N-am vazut fete care sa militeze cu asemenea inversunare pentru sexul oral.
De ce? Pt ca majoritatea baietilor care vor sex oral sunt niste impotenti obsedati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi cum este sa fii jignit? Nu iti convine gata, te pui pe replici de pitipoance. De cand te intereseaza pe tine ce fac altii in dormitoarele lor? Asa te-a crescut mama ta? Sa critici in stanga si in dreapta pentru niste chestii de care habar n-ai? Traieste in lumea ta, dar controleaza-ti cuvintele, unele ganduri e bine sa le tii pentru tine. Tu habar n-ai ca acum ne contrazici la ceva ce este extrem de normal. Dar tu fiind crescuta cu conceptii de comunista, ti se pare foarte normal ce gandesti tu. Nu e deloc asa, mai ales cand ajungi sa jignesti miliarde de oameni. Se vede ca nu iti dai seama despre ce vorbesti. Nici nu stiu cati ani ani, dar daca esti femeie, e grav! Trebuie sa te duci la un psihiatru. Apropo, nu prea am cum sa imi fac laba, sunt fata happy

| Hombre a răspuns (pentru raluk27):

"N-am vazut fete care sa militeze cu asemenea inversunare pentru sexul oral."
Stiu ele de ce tace, pentru ca o face si merge pe principiul "Vorba multa saracia omului" ele vor fapte nu vorbe. Doar tu nici nu taci nici nu o faci, hotarestete o data. Apropo sa-mi spui cum e dupa ce o faci.

Răspuns utilizator avertizat
| myruna2012 a răspuns:

Eu stiu ca pana acum femeile/domnisoarele care au o relatie de 6 luni au incredere in partenerul lor pentru ca daca nu aveau pana acum nu mai erau cu ei.

Deci da, as face chiar si sex vaginal!

| hunterr a răspuns:

Vrei sa discutam despre sex?