| Karamel a întrebat:

Ati incercat vreodata o relatie serioasa la distanta? Daca da... cat a durat si de ce v-ati despartit? As vrea sa aud niste experiente de ale voastre, deoarece si eu sunt tentat sa incerc o astfel de relatie.

Răspuns Câştigător
| Dominicc a răspuns:

Nu merge. am incercat si am vorbit cu o fata 1 an si 1 luna. urma sa ne vedem. Faza e ca. se pot baga parintii uneori. acum depinde de parintii ei si cat de mult o influenteaza.

Daca e distanta de vre; o 100-150 km poate poate sa se merite. dar cand sunt 500 nu se mai merita, e prea nasol. ajunge gelozia pe la mijloc. ajungeti sa va certati din nimicuri.

singura metoda de tinere la curent e' telefonul...
daca ai de gand sa incepi una. cu toate ca te risti sa pierzi timp degeaba. tine cont.

sunati; va cat mai des
dati-va mesaje cand simtiti nevoia sa va spuneti ceva.
si faza e de incredere. sa aveti incredere unu in altu.

si stabiliti data cand sa va vedeti.

vorbiti muult... descoper; o ce ii place cum ii place sa te comporti cu ea si tot ce tine de familia ei. in felu asta stii cum sa vb cu parrintii ei.

incearca sa discuti despre parintii ei, sa te implici si sa o intrebi de ei uneori. in felu asta vei parea interesat de ei... iese o vorba buna in +

cam atat...

bafta multa...

12 răspunsuri:
| Creatza_4434 a răspuns:

Nu am avut nici o relatie la distanta dar am incercat chiar acum de curand si a fost un esec total... Dar totul depinde de cei 2winkingtake care si sper sa nu treci prin ce am trecut eu.

| Btf a răspuns:

Pai.eu am fost cu un baiat din craiova.eu fiind din buc.:d am fost impreuna 4 luni sh jumatate.la inceput ne intelegeam ft bine.chiar a venit in buc sa ne vedem de cateva ori.insa.fiind o relatie la distanta.nu esti 100% sigur ca partenerul/partenera nu mai are si pe altcineva. si in relatia mea au aparut indoieli de gen si am hotarat ca e mai bine sa ne despartim. poti incerca. poate va iesi ceva frumos:d.bafta!:*:*

| DominicxD a răspuns:

Da. pentru ca m-am plictisit eu. si a durat 5 luni. dar daca adunam zilele in care n-am vazut nu e mai mult de 1 luna :d

| SashaOverSaamar a răspuns:

Pai in primul rand depinde de distanta
Uite pot sa iti spun cum e cu mine si cu iubitul meu
noi, avem o relatie la distanta as putea spune
Desi stam in orashe apropiate facem maxim o ora unu pana la celalalt. Ne vedem cam o data pe saptamana ( fiindca ai mei nu preea sunt de acord si nu prea pot sa plec )
Sunt cu el de 7 luni de zile.
Pe o parte e spectaculos de frumos:X dupa 6 zile in care nu il vezi sa il strangi asa in brate cat poti tu te tare si el sa te sarute asa cu dor.
Pentru mine e foarte oke.
Adica stiu ca daca ar intervenii vreo problema Ar putea el sa vina ca ai lui sunt foarte de acord cu mine si ne intelegem perfect parca as fi parintii meibatting eyelashes
Stii!
Acuma depinde foarte mult de voi 2 cat de ult va iubiti si cat de tare va doriti aceea relatie, cat sunteti dispusi sa faceti pentru relatia asta... pentru voi.
In opinia mea e foarte oke o relatie la distanta.
atat timp cat stii ce iti doresti.
Sper ca te-am ajutat big grin

| NiCoLe_8662 a răspuns:

Da.am incercat.relatia la distanza a durat 2 ani. daca tii mult la aceea persoana dureaza si mai mult dar oricum esti nesigura pe tine pentru ca nu sti ce face el in absentza ta.asta a fost si motivul despartirii.orikum.merita incercatbig grin

| tina20 a răspuns:

La mine 8 luni, a fost ok pana cand intr-o zi, am decis sa luam o decizie: ori unul din noi renunta la tot si se muta in orashul in care locuia celalalt, ori adio. in fine, am ramas amici...prietena mea cea mai buna este intr-o rel la distanta de 2 ani si e super fericita, dar isi petrec toate wk impreuna. in cursul saptamana, se rezuma la net, tel, iar restul timpului sunt ocupati, ea cu scoala, el cu munca. distanta intre ei este de 150 km, cam asa, dar la un moment dat, tot trebuie luata o decizie. probabil ea o sa se mute la el, dupa cum se aude happy eu zic sa te gandesti bine daca merita. personal, nu m-as mai implica intr-o astfel de rel, mai ales la varsta mea, 25 de ani. bafta

| Karamel explică:

Pentru NiCoLe:

sunt baiat big grin

| babyangel a răspuns:

Am o relatie la distanta.suntem impreuna de 3 ani jumatelove strucklove struck si ne iubim mai mult ca la inceput dar exista incredere, fidelitate, multa iubire si toate cele.

| LittleDrop a răspuns:

Buna!

La mine vad ca inca mergehappy sunt implicata intr-o relatie la distanta de 4 luni jumate` happy Trebuie sa existe f multa incredere in cei doi, dragoste, respect. Noi vorbim zilnic pe mess, la tel si prin sms`urihappy

Take carewinking

| Dorina_8890 a răspuns:

Eu m-am intilnit cu un baiat el fiind din Balti iar eu din ungheni relatia noastra a durat 2 luni ne impakam bine vb toata ziua pe net si ne vedeam 1 data in 2 saptamini dar dupa 2 luni am inceput sa ma plictisesc ma kontrola ma suna pe mobil se supara cind ii spuneam ca ma duc la disko.ect.asaca am hotarit sa ma despart de el... el mia cerit sa ne impakam sa fim din nou cum am fost. dar eu deja eram plictisita

| sorannaaa a răspuns:

Daaaalove struck.si desi multi spun ca relatiile nu merg.eu sa ma asigur am incercat de 2 ori, prima data a durat relatia 4 luni si finish si acum 9 luni am cunoscut un baiat pe mess, am vb si neam apropiat. el era in Italia si locuia in acelasi oras cu mine.am vorbit numai pe mess si tel timp de 6 luni de zile si nu ne-am certat niciodta si aveam incredere deplina unul in altul.ne trimiteam cadouri, stateam pana dimineata si niciodata nu ne saturam de vorba. a fost foarte frumos, si acum este aici si ne intelegem de minune si suntem foarte apropiati:X. unele relatii da, merg si tin la distanta daca persoanele respective se iubesc, au incredere si stiu ce inseamna cu adevarat iubirea chiar daca se infiripa la sute, zeci de km distanta.*:*:*:*:*:*:*:*

| alexa_8718 a răspuns:

Pai da e dragut dar sincer e in zadarnic doar daca poti sa ajungi la ea si foarte frumos sa vb pe mess la tel cu persoana iubita dar cand te gandesti ca nu poti sa o iei in brate si sa o saruti e cam naspa acum faci ce vrei... inceraca nu zic Nu happy