| morena90 a întrebat:

Ati "iubit "pe cineva mult timp fara sa il vedeti? iar cand v-ati revazut parca era acea emotie, chiar daca v-ati vazut doar din priviri.

Răspuns Câştigător
| AmaliaApetri a răspuns:

Mda.Chiar foarte mult timp. Cred ca e dorul, iubirea fata de sufletul sau, nu fata de fizic.Nu il mai vezi(poate doar in poze), dar stii ca a existat, adica exista persoana pe care o iubesti.
Iar emotia... ceva de genul "a picat cerul pe mine" si acel gol in stomac de parca cineva ar fi bagat o drujba( ce comparatie am mai facut, dar asa e).
Consider ca asta e una din acele iubiri care chiar mai exista.

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Doi ani am iubit o fata chiar daca nu am vazut-o decat in poze.

Cand ne-am vazut prima oara, am alergat unul spre celalalt si ne-am imbratisat puternic. A fost foarte emotionant. Am trait la maxim acele momente, stiind ca trebuia sa ma intorc inapoi. Fiecare vizita la ea a fost ca o renastere pentru mine. Cand eram in bratele ei, eram eu, nu mai conta nimic. Eram doar noi, in globul nostru de cristal. Restul era doar un tablou, erau doar lucruri si fiinte pictate special pentru noi.

Nu cunosteam absolut deloc orasul ei dar ma simteam acasa.

E greu de exrimat in cuvinte senzatia. Ma simteam nemuritor, simteam ca nimic nu ma poate atinge, stiam ca din ziua aceea orice s-ar intampla stiu ce inseamna raiul si nimic nu ma mai poate atinge.

Si acum, chiar daca nu as mai avea o relatie niciodata si nu m-ar mai iubi nimeni asa, am iubit si am fost iubit cu adevarat. Si chiar si o secunda sa traiesti asa o iubire, inseamna ca ai fost binecuvantat sa stii ce inseamna iubirea.

Pentru mine, iubesc si sunt iubit etern. Pana la ultima suflare. Pentru ca am intalnit-o pe ea. Pentru ca ea m-a invatat intaia oara ce inseamna sa iubesti incat sa uiti de tine, sa uiti de tot. M-a facut sa imi infrunt cele mai mari temeri. M-a facut sa devin cine puteam fi. Datorita ei sunt invingatorul de astazi.

Iti multumesc pentru intrebarea ta.

| neutrino a răspuns:

Din pacate nu prea stii ce sa intrebi.

| ღNuTzAღ a răspuns:

Desigurhappy

| pooproxy a răspuns:

Da,stiu cum e.am trecut prin momentele astea