| Rux_5597 a întrebat:

Ati pierdut vreodata din orgoliu o relatie? Orgoliul acela intre 2 persoane.

Răspuns Câştigător
| Crs a răspuns:

Da. Am pierdut... mult... amandoi am pierdut. si dupa un an inca ne mai vrem... happy acum nu as mai face niciodata greseala asta sa imi iubesc mai mult orgoliul decat pe cineva. mi-am invatat lectia!

15 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, la mine faza e ca am pierdut ca m-am lasat prea tare umilitasad...am lasat orgoliul deoparte, si din aceasta cauza am ajuns sa ma umilesc prea mult si nu cred ca am meritat asa cevasad...

| simoSTAR a răspuns:

Da.orgoliul este cel care distruge dragostea...cand fiecare asteapta de la celalalt...am pierdut cel mai important baiat din viata mea, cel pe care l-am iubit mai mult decat propria-mi viata si cel care m-a iubit cum nu a mai facut-o nimeni...

| Cryssy a răspuns:

La fel ca si Lora. Dar nu prea puteam sa o numesc relatie. In fine...

| daii a răspuns:

Da. dar stii vorba aia.
La scoala, mai intai inveti apoi dai un test...in viata, mai intai dai testul, apoi inveti din greselile pe care le-ai facut!
Si ciudat este.ca mai intai nu vrem sa cedam deloc, vrem sa fim tari,"sa nu fim luati de prosti". iar apoisigh apoi ce?! apoi stam si regretam.asa ne trebuie, ca sa ne invatam mintesad
Asta e, indiferent de noi viata merge inainte!

by daiiwinking

| theodoraafi a răspuns:

Din pacate am pierdut. sunt o fire orgolioasa si geloasa.

| Tessy a răspuns:

Din orgoliul lui, nu al meu.Deodata ce unul dintre parteneri este orgolios, eu sincer nu stiu ce relatie e aia.

| Munchkin a răspuns:

Nope, niciodată.
Singurele chestii care chiar îmi rănesc orgoliul şi pe care nu le pot ierta sunt: minciuna, înşelatul, şi să dea în mine. happy Atunci chiar că nu mai aude de mine.
În rest pot ierta orice...cu timpul.

| angella1972 a răspuns:

Da. a trecut mult timp de-atunci, dar inca mai regret.as da orice sa pot intoarce timpul si sa fac lucrurile asa cum trebuie, sa nu ranesc pe nimeni, sa nu dezamagesc, sa nu ma mai gandesc doar la mine.

| tweety_8071 a răspuns:

Daa.eu mereu am fost asa mai rece.si orgolioasa si am dat peste el la fel l-am iubit din tata inima dar nu de ajuns sa-mi calc orgoliul. el era la fel si stiu ca m-a iubit. dar din prostia amandurora s-a pierdut dragostea noastra.sad... a ramas doar nostalgia.

| tremuriciiuliana a răspuns:

Da ...orgoliu distruge mereu dragostea dar de multe ori fetele mai lasa din orgoliu dar baieti nu relatia mea sa sfarsit din cauza prietenului meu care era fff orgolios ce canstigi in viata daca esti orgolios? nimic in schimb ai multe de pierdut, sunt momente in care chiar trebuie sa fi orgolios dar uneori nu

| cage a răspuns:

Sincer toate relatiile mai serioase de pana acum le-am pierdut din cauza orgoliului meu( uneori si al fostelor)

| licurici_8787 a răspuns:

Ca lora si cryssy. am renuntat l acel orgoliu. si e mult mai bine o sa vezi ca orgoliu si incapatanarea nu duc l nimic bun. din contra te fac sa pierzi cateodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dintr-un orgoliu prostescsad, asta e, viata merge mai departe...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am pierdut foarte mult din cauza orgoliului dar sincer am si castigat ...se compenseaza nu-i bine sa te lasi calcat in picioare dar nici ...inf.mai bine perzi orgoliu pentru persoana iubita decat sa-ti pierzi persoana iubita din cauza orgoliului :X[:X]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da