| Andandut a întrebat:

Ati putea trai fara persoana iubita?

Răspuns Câştigător
| Abcd1234ef56 a răspuns:

Viata e plina de schimbari, de la agonie la extaz e doar un pas. Din pacate nu stim ce ne rezerva viitorul, nu stim ce se v-a intampla in urmatoarele secunde... o nenorocire se poate intampla in orice moment, o veste proasta o poti primi oricand, o tragedie se poate intampla chiar sub ochii tai...
Chiar si o despartire te duce in depresie, mai ales cand stii ca te-a dezamagit.
Cand iubesti cu adevarat, nu mai tii cont de nimic. Ceea ce te intereseaza cel mai mult este ca "jumatatea ta" sa fie bine, sa te iubeasca asa cum o faci si tu.
Revenind la intrebarea ta... viata merge inainte, NU AI DE ALES.
Multa lume nu stie ca orice inceput are si un sfarsit, de aceea, dupa astfel de momente cu greu isi mai revin... unii chiar nu-si mai revin.
Oricat ai iubi, oricat ai avea incredere, oricat te increzi intr-un om, niciodata nu te neglija pe tine insuti.
Neglijandu-te, ajungi la depresie, nu mananci la timp, plangi intr-una, iar mai devreme sau mai tarziu sunt sanse foarte mari sa te imbolnavesti.
Succes!

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da doamne e plina centura de ce sa plang dupa una ce iubire voi visati

| OnuOnulică a răspuns:

Da, şi încă mult şi bine.

| sofisis a răspuns:

Da. Viata te face destul de puternic, in functie de situatie. Gandeste-te ca sunt mame care traiesc fara copiii lor. Si o durere de genul asta mi se pare mai intensa decat cea pentru un iubit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fac deja de un an, si inca nu am murit. nici nu am de gand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degeaba o iubesc eu daca ea nu simte nimic pentru mine, tu asa faci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma nu ma aflu intr-o relatie si nici nu mai vreau, singura imi merge perfect si acum sa iti spun sex gasesti cam peste tot, acesta este lucrul care ne face sa ne indragostim atractia sexuala, e in aer acum nu ai ce ii face. Un baiat nu poate fara o p1zd2 dar iti dai seama nu ar fi normal ca el sa nu aiba femei la viata lui e altfel fata decat noi, eu sincera as rezista fara cineva langa mine dar fara instrument deloc, placere atat cersesc la viata mea:p

| Happyjump a răspuns:

Nu stiu

| zHeArTz a răspuns:

Daca am avea un handicap (lipiti), nu cred ca am putea trai unul fara altul sad. In rest... da, normal! happy

| Andandut explică (pentru zHeArTz):

Fara sa stii nimic de ea?

| zHeArTz a răspuns (pentru Andandut):

Mergi mai departe, daca tinea la tine te contacta pana acum.

| Andandut explică (pentru zHeArTz):

Era o intrebare la modul general. Multumesc!

| Loker a răspuns:

DA!(si uneori NU)

| AbcAbvc a răspuns:

Da.